Aktuality
Ve fotosoutěži opět uspěl snímek z Bělského lesa
31 3 2023

Ve fotosoutěži opět uspěl snímek z Bělského lesa

V únorových Jižních listech byla vyhlášena celoroční fotosoutěž. Do redakce přišla řada povedených fotografií. Porotu tentokrát nejvíce zajal snímek z Bělského lesa (hlavní fotografie tohoto článku), který poslala Jiřina Bartošková.

Skvělí učitelé z Jihu převzali ocenění
30 3 2023

Skvělí učitelé z Jihu převzali ocenění

U příležitosti Dne učitelů se ve středu 29. 3. 2023 uskutečnilo v hlavním sále Ktrio slavnostní setkání, v rámci kterého zástupci radnice předali pedagogům ocenění. Za dlouholetou a přínosnou práci ve školství poděkovali dvanácti učitelům a ocenili také sedm výrazných pedagogických osobností. 

Ze dvou škol pod jednou střechou jedna ZŠ Kosmonautů
30 3 2023

Ze dvou škol pod jednou střechou jedna ZŠ Kosmonautů

Škola tak bude moci v budoucnu efektivněji využívat výukových prostor škol, rozšíří se nabídka vzdělání i volnočasových kroužků a dosáhne na více dotací. Dosavadní ZŠ Kosmonautů 13 a ZŠ Kosmonautů 15 v Zábřehu dlouhodobě působí v jednom stavebně propojeném objektu, společně užívají tělocvičny, jídelnu a venkovní sportoviště. Díky sloučení se zjednoduší a zkvalitní také komunikace ohledně využití školního zázemí pro sportovní klub FC Ostrava-Jih, který na škole také působí. Pro žáky, jejich rodiče a učitele se sloučením nic zásadního nezmění. Současné třídy i metody výuky zůstanou zachovány, stejně jako smlouvy s pedagogy.

VÍCE AKTUALIT >>