Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Běh pro Pavla

Poslední změna: Čtvrtek 19.10.2017 11:43

Třetí ročník projektu, který má pomáhat konkrétním osobám z Ostravy se zdravotním znevýhodněním, nese název Běh pro Pavla. Tentokrát pomůže Prunnerovi k pořízení chodítka a asistence k zlepšení životní situace. Na trať závodů s délkou tratí 5 a 10 kilometrů chceme přivést jak výkonnostní běžce, tak i úplné amatéry a zdravotně postižené.

Akce se bude konat 21. 10. 2017 od 15 hodiny do 19 hodiny. Start i konec závodu bude u Kostela Svatého Ducha v Ostravě – Zábřehu, ul. Kotlářová. Start závodu bude v 16:00hod. V 18:00hod proběhne vyhodnocení závodu a program bude pokračovat občerstvením a bude zakončen ohňostrojem u kostela Sv. Ducha.

Pavlík se narodil v roce 1993 s diagnózou DMO - kvadrospastická forma s těžkou mentální retardací. Je to kombinované postižení spojené s těžkým postižením motoriky a přidruženými problémy, v běžném životě je zcela závislý na druhé osobě. Pavlík je celý život v domácím prostředí, nikdy nebyl umístěn v žádném ústavním nebo podobném zařízení. Samotná každodenní manipulace a obsluha Pavlíka je fyzicky velmi náročná, jeden člověk to nezvládne. Vzhledem k tomu, že je odkázán jen na svoji maminku je zde nutná asistenční služba. Dalším důvodem je také starost o druhého syna Dominika, který má také diagnózu DMO - pravostranná hemiparéze, epilepsie a přidružené problémy. To znamená, že je ochrnutý na pravou stranu těla, špatně chodí. Má pravou nohu slabší a kratší, má nefunkční pravou ruku a je epileptik. Přes všechny uvedené diagnózy se maminka samoživitelka snaží, aby oba synové měli šťastný a smysluplný život.

Benefiční běh proběhne pod záštitou starosty městského obvodu Ostrava-Jih Bc. Martina Bednáře společně s garantem závodu Římskokatolickou farností Ostrava-Zábřeh ve spolupráci s organizací Young Life Česká republika, pobočkou Ostrava. Hlavním organizátorem akce je NADAČNÍ FOND BĚH PRO.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »