Čeští a polští žáci programovali roboty

5/11 2021

Atraktivní program byl připraven tento týden pro třicítku českých a polských školáků. Žáci ze sedmých až devátých tříd se zapojili do projektu Moderní technologie bez hranic.

Čeští a polští žáci programovali roboty

Nejdříve školáci ze ZŠ Košaře a polského partnerského města Vladislav absolvovali workshop na katedře robotiky strojní fakulty VŠB-TU Ostrava. Následně se vydali do Dolní oblasti Vítkovice, aby si zkusili sestrojit malé roboty, ale také je „naučili“ pracovat podle pokynů účastníků. Přes náročnost programu Roboti v našem životě se nakonec všem žákům podařilo roboty rozpohybovat.

„Je jasné, že naše budoucnost bude stát na moderních technologiích. Jsme proto rádi, že se naše školy moderním technologiím věnují a že je v jejich úsilí můžeme podpořit, ať již budováním učeben nebo třeba podporou projektů, jako je tento,“ uvedla místostarostka městského obvodu Dagmar Hrabovská.

Ve druhé polovině listopadu by měli žáci ze ZŠ Košaře vyrazit do Polska, kde se mohou těšit na obdobný společný program týkající se moderních technologií.

Projektu se zúčastní ještě základní školy Krestova a Březinova. Děti budou mimo jiné vyrábět noviny, absolvují exkurzi v České televizi, naučí se fotit, plánovaná je i výstava fotografií. Česko-polský projekt by měl skončit v příštím roce.

Projekt česko-polské spolupráce Moderní technologie bez hranic je financovaný z Fondu mikroprojektů Euroregionu Silesia (program Interreg V-A Česká republika – Polsko).