Čokoládovou vařečku získal Robert Jankovský

21/2 2013

Už popatnácté uspořádala Střední škola společného stravování v Hrabůvce gastronomickou soutěž O čokoládovou vařečku. Také letos se konala pod záštitou starosty obvodu Karla Sibinského.

Čokoládovou vařečku získal Robert Jankovský

Soutěže, jejímž hlavním sponzorem byla společnost Vitana, se zúčastnilo třicet soutěžících ze třinácti základních škol. Ti museli za pětadvacet minut uvařit chutné jídlo složené z kuřecího masa a příloh. Základní suroviny byly poskytnuty pořadatelem, jen zvláštní přísady si museli opatřit sami. Porota hodnotila předložená jídla a práci soutěžícího podle celkového vzhledu jídla, chuťových vlastností, zručnosti při práci a dodržení technologického postupu, dodržení časového limitu, nápaditosti i originality pokrmu.

Velký dort s emblémem čokoládové vařečky získal Robert Jankovský ze ZŠ Srbská, který připravil kuřečí prsa s plísňovým sýrem a ořechy. Druhé místo vybojovala Dominika Janalíková ze ZŠ Šalounova s pokrmem nazvaným indické slunce a třetí příčku obsadila Nikol Wágnerová ze ZŠ Šeříková, která soutěžila s kuřecí směsi se sušenými rajčaty a žampiony, špenátovými tagliatelle a pečenými cherry rajčátky. Zvláštní cenu starosty získala Kristina Sokolová, která svůj pokrm nazvala kuřecí kousky se skleněným překvapením.

Všichni soutěžící dostali pamětní listy a drobné ceny, které věnovali Vitana a. s. a městský obvod Ostrava-Jih. Ceny předávali starosta obvodu Karel Sibinský, vedoucí oddělení školství a kultury Sylva Sládečková a ředitel pořádající školy Pavel Cielecký.