Přehlídka folkloru si našla své příznivce

14/8 2012

Patnáctý ročník mezinárodního festivalu Folklor bez hranic, který po celý tento týden probíhá v ulicích Ostravy, včera zavítal do našeho obvodu. Na pěší zóně u kulturního střediska K-TRIO v Hrabůvce se těšil velké pozornosti diváků. Zatažená obloha sice nevěstila nic dobrého, ale nakonec se přehlídka obešla bez deště a organizátoři tak nemuseli program přesouvat do vnitřních prostor.

Přehlídka folkloru si našla své příznivce

Starosta Karel Sibinský společně s místostarosty Radimem Miklasem a Radimem Laukem přivítali zástupce jednotlivých folklorních souborů a předali jim dárky. Největší aplaus sklidilo vystoupení exotického souboru Akirata z dalekých tichomořských Cookových ostrovů. Dále se představily soubory z Chorvatska, Polska, Srbska, manželé Pitterovi z Prahy, ale také domácí ostravské soubory Hlubina, Hlubinka, Holúbek, Krasničanek, SSPT Heleny Salichové a Ševčík.

Závěrečný koncert festivalu Folklor bez hranic bude v pátek 17. srpna od 18 hodin hostit Slezskoostravský hrad. U příležitosti konání festivalu je až do konce srpna v přízemí Nové radnice na Prokešově náměstí instalována výstava Folklor bez hranic ilustrující průběh a atmosféru této významné kulturní události města na snímcích fotografa Wernera Ulmanna.