Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Klima se mění, změň se i Ty

Poslední změna: Pátek 12.07.2019 09:32

Ve foyer radnice města (budova Magistrátu města Ostravy, Prokešovo náměstí 8), je až do konce července k vidění rozšířená podoba úspěšné putovní výstavy s názvem  Klima se mění, změň se i Ty.

Výstavní panely názorně a na konkrétních příkladech dokládají příčiny a dopady změny klimatu ve světě i v České republice.

Ve druhé části výstava konkrétními náměty a doporučeními ukazuje, co mohou udělat lidé sami, stejně jako možnosti širších a systematických opatření, která mohou realizovat jen města či firmy samotné.

Podoba výstavy, jak je známa z dosavadních instalací ve městech, byla v Ostravě doplněna o další informace zejména o možnostech osobního zapojení lidí do ochrany klimatu a snižování osobní uhlíkové stopy, například prostřednictvím aplikací a on-line služeb MojeCO2.cz nebo www.offsetujemeCO2.cz.

Na panelech jsou obsaženy také informace o aktivitách Ostravy pro ochranu klimatu a adaptace na jeho změny i konkrétní informace pro občany města, jak se mohou chránit například při vlnách horkého počasí.

Výstavu připravila obecně prospěšná společnost CI2, o.p.s.

Akce dokumentů

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »