Kotlíkové dotace pokračují, město připravuje půjčky pro občany

16/1 2019

Moravskoslezský kraj bude i v letošním roce poskytovat kotlíkové dotace. V pořadí již 3. výzva bude zároveň poslední možností pro získání finančních prostředků na výměnu starého kotle za nový. Vyhlášení výzvy je plánováno na duben, podávání žádostí o dotaci bude možné pravděpodobně od května.

Kotlíkové dotace pokračují, město připravuje půjčky pro občany

Dotace bude určena na pořízení tepelného čerpadla, kotle na biomasu nebo plynového kondenzačního kotle a její výše bude záviset na typu zařízení (např. u tepelného čerpadla to bude více než 120 000 Kč). Oproti předchozím kotlíkovým dotacím již nebudou podporovány kotle na spalování uhlí, ani kotle kombinované. Bližší informace o „kotlíkových dotacích“ budou zveřejněny např. na webových stránkách Moravskoslezského kraje https://lokalni-topeniste.msk.cz/.

Vzhledem k tomu, že kotlíkové dotace jsou vypláceny zpětně, a ne každý občan má k dispozici patřičnou sumu na výměnu zdroje tepla, připravuje město poskytování bezúročných půjček ve výši až 200 000 Kč. V této souvislosti prosíme občany obvodu, aby svůj zájem o bezúročnou půjčku nahlásili na odbor strategického rozvoje (Ing. Roman Jirsa, email: roman.jirsa@ovajih.cz, tel.: 599430341) do 19. 2.2019.