Okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů

17/5 2023

V pátek 12. května se na dopravním hřišti při ZŠ Alberta Kučery v Hrabůvce konalo okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů 2023. Celkem se okresního kola účastnilo osm základních škol v kategorii mladších žáků ve věku 10 až 12 let a osm družstev ze základních škol v kategorii starších žáků ve věku 12 až 16 let.

Žáci soutěžili v těchto disciplínách – vědomostní test z pravidel silničního provozu, zásady poskytování první pomoci, jízda zručnosti a jízda na dopravním hřišti dle pravidel silničního provozu.

Na medailových příčkách skončili žáci ZŠ F. Formana, kteří byli třetí v kategorii 10 až 12 let, a žáci ZŠ Alberta Kučery, kteří obsadili druhé místo v kategorii 12 až 16 let. Oba týmy budou městský obvod Jih reprezentovat v krajském kole, které se uskuteční 1. a 2. června ve Frenštátu pod Radhoštěm.

Jako hosté se za městský obvod Ostrava-Jih zúčastnili soutěže místostarosta Jiří Stráník a vedoucí odboru školství a sportu Gabriela Vasiliadis Tóth.