Ostravští karatisté triumfovali na mistrovství České republiky

22/9 2020

Karatistický oddíl SHOTOKAN KARATE KLUB ATTFIS, který trénuje také v tělocvičně ZŠ Provaznická v Hrabůvce, v průběhu turnaje zazářil. Na republikovém šampionátu v Hradci Králové ho reprezentovalo celkem 12 závodníků. Ti se po 179 dnech konečně vrátili na tatami a zahájili úspěšnou medailovou sklizeň.

Ostravané přivezli z Hradce Králové celkem 32 medailí – 9 zlatých, 7 stříbrných a 16 bronzových. V konkurenci 31 klubů se umístili na celkovém 3. místě.

„Vynikajícím výsledkem je 9 titulů Mistra České republiky karate SKIF, všech 32 medailí z mistrovství České republiky je po 197 dnech soutěžní pauzy způsobené koronavirem obrovským úspěchem přípravy závodníků pod vedením trenérského týmu.” uvedl hlavní trenér Jakub Škoda.

Tituly Mistrů České republiky vybojovali: J.Olejník: kumite 7-9 let do 30 kg a kumite 10-11 let do 35 kg, N.Kandalíková: gohon kumite ml. žactvo 7-9 do 7.kyu, gohon kumite ml. žactvo 10-11 do 7.kyu, N.Chodorovská: kata dívky 12-13 let do 7. kyu + sanbon kumite st. žactvo 12-13 let do 7.kyu, M.Šedivý: kumite dorostenci 14-15 let -60 kg, M.Rovenský: kumite starší žáci -50 kg, K.Kandalík: kata mladší žáci 10-11 let do 7. kyu.

Titul Vicemistra ČR do Ostravy dovezli: K. Kandalík 3x, M. Šedivý, D. Trubianský, K. Filipová, B. Podhorová. Bronzové medaile pak vybojovali M. Rovenský 3x, D. Trubianský 3x, N. Kandalíková 2x, M. Šedivý 2x, J. Chodorovský 2x, K. Kandalík, N. Chodorovská, V. Duras, A. Julinová.

Ostravský klub se v aktuálním žebříčku nejlepších klubů umístil na druhém místě za Spartakem Hradec Králové, třetí pozice patří Sportovnímu klubu bojových umění Hostivař.