Turnaj O pohár rytíře Vítka nabídl skvělé zápasy

12/2 2019

Pod záštitou MFK Vítkovice se během prvního únorového víkendu ve sportovní hale na Dubině odehrál dvoudenní turnaj čtyř kategorií přípravek, kterého se zúčastnily kvalitní kluby z ČR, SR i Polska. K vidění byly napínavé souboje, spousta radosti z vítězství a občas také slzy. Ale to všechno k fotbalu patří. 

Turnaj O pohár rytíře Vítka nabídl skvělé zápasy

V nejstarší kategorii U11 se z vítězství radovala přípravka Sigmy Olomouc, jež ve finále porazila Vítkovice. Ostravský celek si však pro celkové vítězství došel v o rok mladší kategorii U10 poté, co ve finále přetlačil Wislu Krakow 5:4. Mezi přípravkami U9 v neděli triumfovaly děti z Karviné, mezi nejmladšími prvenství patřilo Trenčínu.

Na výkony nejmenších dětí se přišli podívat také představitelé města, mezi kterými opět nechyběl zastupitel města a městského obvodu Ostrava-Jih Martin Štěpánek, Silva Sládečková, vedoucí odboru školství a sportu magistrátu města Ostravy nebo Jan Dohnal, místostarosta části Ostrava-Jih. Ten po turnaji s úsměvem dodal: „Je to paráda. Jsem rád, že sem můžu každoročně přijít a vidět, kolik dětí se do klání zapojuje, přičemž mnohdy i z daleka. Dělá mi to radost. Turnaj je skvěle obsazen a připraven, takže před jeho organizátory klobouk dolů!“