Ve Sportovním centru Dubina se koná akce Jih žije sportem

4/11 2021

Už tento víkend se ve Sportovním centru Dubina uskuteční akce Jih žije sportem. Ta proběhne díky dotaci, kterou městský obvod Ostrava-Jih obdržel za třetí místo v soutěži Obec přátelská rodině.

Ve Sportovním centru Dubina se koná akce Jih žije sportem

V rámci akce Jih žije Sportem půjde o prezentaci pěti sportů. Sobota 6. listopadu bude od 13 do 17 hodin patřit judu, mužskému florbalu a fotbalu. Neděle 7. listopadu proběhne od 10 do 15 hodin ve jménu stolního tenisu, ženského florbalu a basketbalu. Vstup na akci je zdarma.

„Akce je určena pro rodiče s dětmi, které si mohou zábavnou formou vyzkoušet prezentované sporty. Zároveň se díky tomu dostanou do přímého kontaktu se známými sportovci z jednotlivých odvětví,“ informuje Pavel Palata, generální ředitel florbalového klubu 1. SC TEMPISH Vítkovice, který se spolupodílí na organizaci akce. 

V sobotu přijde také s přítomnými besedovat sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann, bývalý český fotbalista, záložník, reprezentant Československa, který s fotbalem začínal v Ostravě-Hrabůvce. V neděli se pak do besedního lože posadí pětinásobný účastník olympiády, stolní tenista Petr Korbel.

„Plánujeme rovněž soutěže, jejichž vítězové získají vstupenky na extraligové zápasy mužů a žen 1. SC TEMPISH Vítkovice, které se během tohoto víkendu konají,“ láká dále sportovní nadšence Pavel Palata, a připojuje zásadní informaci: „Prezentace proběhne ve vnitřních prostorách, a proto je podmínkou, aby děti měly sportovní obuv. Pro dospělé zajistíme návleky.“

Akce je financována díky dotaci, kterou městský obvod Ostrava-Jih získal za třetí místo v soutěži Obec přátelská rodině. Tu vyhlašuje od roku 2008 Ministerstvo práce a sociálních věcí a jejím cílem je zviditelnit obce, které podporují prorodinné aktivity.