Vyšly říjnové Jižní listy

4/10 2021

Jsou tady říjnové Jižních listy. A s nimi spoustu článků, které mapují dění v našem obvodě. 

Vyšly říjnové Jižní listy

Tentokrát nejvíce prostoru věnujeme participativnímu rozpočtu. A to z toho důvodu, že představujeme projekty, pro které letos můžete hlasovat.

Také jsme pro vás zrekapitulovali akce, které v minulých týdnech proběhly, a to Slavnosti Jihu, Road Circus, Linkou na drink, Ekologický den s OZO Ostrava i den otevřených dveří V Zálomu.

V rozhovorech představujeme činnost odboru sociální péče, přičemž se dočtete i to, jaké služby nabízí Centrum sociálních služeb Jih. O zákulisí parkouru zase povypráví Patrik Gabryš z ADD lead, s nimiž jste se mohli setkat i během otevření parkourového hřiště, jež je součástí projektu Zeleň za Lunou.

Zavítali jsme za Libuši Turečkovou, která i díky muzikoterapii dostala Medaili Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, a za Drahomírou Kubátovou, jež nedávno oslavila sto let.

Nechybějí ani pozvánky na blížící se akce Jih žije vínem, charitativní Běh pro a šachový turnaj O pohár starosty Ostravy-Jih. A v historickém okénku se zaobíráme minulostí zábřežských rybníků.  

Jako obvykle si můžete vyzkoušet, jak máte bystrou mysl, k čemuž poslouží křížovka, sudoku a přesmyčky.  

A to pořád není vše…

Pokud bydlíte na Jihu a říjnové vydání Jižních listů do vašich schránek nedorazí do 8. října, prosíme o upozornění na redakční e-mail: jizni.listy@ovajih.cz,  ať můžeme u distributora, kterým je Česká pošta, zajistit nápravu.

Elektronické verze Jižních listů najdete na: https://ovajih.ostrava.cz/cs/o-jihu/jizni-listy/rocnik-2021