Aktuálně

Aktuality z obvodu
Vyšlo srpnové číslo Jižních listů
4 8 2022

Vyšlo srpnové číslo Jižních listů

Srpnové vydání Jižních listů opět nabízí mnoho inspirujících informací, které rekapitulují dění v našem obvodě. Pro titulní stranu jsme tentokrát zvolili letničkový záhon na ulici Cholevova.

Pestrý program nabídne společná akce obvodů Jih a Nová Bělá
3 8 2022

Pestrý program nabídne společná akce obvodů Jih a Nová Bělá

Brány Integrovaného výjezdového centra na hranici ostravských městských obvodů Jih a Nová Bělá se již tuto sobotu otevřou veřejnosti v rámci akce "Den městských obvodů s IZS". Své aktivity představí hasiči, záchranáři, policisté i vojáci Krajského vojenského velitelství Ostrava.

Zábavné odpoledne s názvem Hurá k rybníkům
27 7 2022

Zábavné odpoledne s názvem Hurá k rybníkům

Hastrman Hurák, hry a soutěže, rybolov, jídlo a pití, hudba i tanec! Zábavné odpoledne s názvem Hurá k rybníkům, jež 23. července čeřilo hladinu v zrevitalizovaném areálu výškovických Rybníků pod Hurou, se díky dobře naladěnému počasí i lidem vskutku vydařilo. Hastrman Hurák příchozí, spolu s vodními žínkami, provázel po areálu, a za splněné aktivity a soutěže rozdával perníkové kapříky. Rybáři učili zájemce mimo jiné jak nahazovat udice pro úspěšný lov. K poslechu a tanci zahrála kapela Neprak, výborné občerstvení nabídli místní zahrádkáři. Akci zorganizoval městský obvod Ostrava-Jih ve spolupráci s místními organizacemi Českého rybářského svazu a Českého zahrádkářského svazu, kterým patří velké poděkování.
Sfoukávání vysoké pece může krátkodobě doprovázet zvýšená hlučnost a prašnost
21 7 2022

Sfoukávání vysoké pece může krátkodobě doprovázet zvýšená hlučnost a prašnost

Společnost Liberty Ostrava a.s. informuje, že v pondělí 25. 7. 2022 ve večerních hodinách zahájí z důvodu plánované opravy sfoukávání vysoké pece č. 2. V úterý 26. 7. 2022 může po odpojení vysoké pece od plynové sítě dojít ke krátkodobému zvýšení hlučnosti a prašnosti v okolí areálu, za což se Liberty Ostrava obyvatelům Ostravy-Jihu předem omlouvá a děkuje za pochopení.

Akce Hurá k rybníkům nabídne program pro celé rodiny
20 7 2022

Akce Hurá k rybníkům nabídne program pro celé rodiny

V sobotu 23. července se koná akce Hurá k rybníkům. Pro návštěvníky je v areálu Rybníků pod Hurou, které se nacházejí ve Výškovicích poblíž ulice Drůbeží, od 14 do 21 hodin zajištěn pestrý program.

Senioři z Jihu zvítězili v mezinárodních sportovních hrách
19 7 2022

Senioři z Jihu zvítězili v mezinárodních sportovních hrách

Senioři z Jihu pod hlavičkou týmu OOC (Ostravské organizační centrum) Ostrava triumfovali v pátém ročníku mezinárodních sportovních her seniorů.  Akce se konala od 13. do 15. července v Mostě.

Účelové neinvestiční dotace pro rok 2023
18 7 2022

Účelové neinvestiční dotace pro rok 2023

Aktuálně je možné žádat o účelové neinvestiční dotace pro rok 2023 z rozpočtu statutárního města Ostrava, městského obvodu Ostrava-Jih, v oblastech školství a vzdělávání a kultury; volného času dětí a mládeže a prevence kriminality; sportu; sociální péče.

Vyberte strom roku na Jihu
12 7 2022

Vyberte strom roku na Jihu

Víte, že na Jihu roste bezmála 30 tisíc stromů? A to nepočítáme ty, které náleží do Bělského lesa. Každý z nich má přitom neoddiskutovatelný přínos pro veřejnost! Vytvářejí kyslík, čistí vzduch od prachu, snižují hlučnost i teplotu okolí, zadržují vodu v krajině a podobně.

Promenáda v Jubilejní
1 7 2022

Promenáda v Jubilejní

Třetí ročník Promenády v Jubilejní je vskutku hvězdný. Pro letošní ročník přivezeme do „Jubilejky“ swingové perly hudební i taneční. Dvoudenní program realizujeme v rámci projektu Swingové léto, jehož cílem je dostat do ulic a krásných míst živou hudbu a tanec. Jubilejní kolonie je jedno z nejkrásnějších míst Ostravy a pevně věříme, že jí bude letošní ročník slušet a vás bavit.

Začínají letní prázdniny. Připravena je spousta akcí!
30 6 2022

Začínají letní prázdniny. Připravena je spousta akcí!

Dneškem končí školní rok 2021/2022. Žáci a studenti dostali vysvědčení za svou celoroční píli a od zítřka začínají letní prázdniny. Všem, a to včetně pedagogů a personálu ve školských vzdělávacích institucích, přejeme, aby si nejoblíbenější školní období dostatečně užili a načerpali síly pro další školní rok.

Středisko Výzva slavilo 20 let
23 6 2022

Středisko Výzva slavilo 20 let

V sobotu 18. 6. 2022 odpoledne se v parku na Syllabově ulici (areál Lékařské fakulty OU) v rámci benefičního festivalu FANDÍME RODINĚ! slavilo 20 let střediska VÝZVA, které pomáhá dětem a mladým s postižením. A oslava to byla opravdu famózní, včetně narozeninového dortu. Dopoledne proběhla v Kostele Svatého Duch v Zábřehu děkovná mše svatá za 20 působení Střediska Výzva, v rámci odpoledního programu pak vystoupili Pavel Helan, Porubšrí trubači, taneční soubor Holúbek i hasičská lvíčata z Klimkovic. Tvořilo se, zpívalo, sportovalo, jedlo a pilo a především moc dobře bavilo. Záštitu nad festivalem přijal místostarosta městského obvodu Ostrava Jih, Mgr. Jan Dohnal. 

Středisku Výzva  přejeme spoustu dalších let pomoci, spokojených dětí a mladých lidí s postižením a jejich pečujících!

HLEDÁME SPRÁVCE OTEVŘENÝCH HŘIŠŤ
22 6 2022

HLEDÁME SPRÁVCE OTEVŘENÝCH HŘIŠŤ


Je vám více než 18 let, bydlíte nejlépe blízko školy a máte zájem pracovat na hřišti jako správce? Jedná se o brigádu, pracovní smlouva na DPP – dohoda o provedení práce – do 300 hod./rok. Pracovní smlouvu s vybraným zájemcem uzavírá konkrétní ředitel školy. Hodinová sazba se pohybuje v rozmezí od 100 až 130 Kč/hod. Konkrétní částku určuje vždy ředitel školy dle místních podmínek - velikost hřiště, úklid, půjčování sportovních náčiní atd. Pracovní doba se stanovena dle platné provozní doby a po domluvě s ředitelem školy. Vhodné pro studenty a pro aktivní seniory. Možnost i krátkodobé práce 2 – 3 týdny nebo celé prázdniny atd.
Prázdniny na Jihu se blíží
21 6 2022

Prázdniny na Jihu se blíží

Nevíte co s dětmi o letních prázdninách? Nabízí se skvělá volba. Městský obvod připravil pro školní děti ve věku 6 až 14 let program s názvem Prázdniny na Jihu.

Slavnosti Jihu 2022 se vydařily
19 6 2022

Slavnosti Jihu 2022 se vydařily

Sliby se mají plnit. A tahle slova padla na úrodnou půdu. Loni bylo řečeno, že letošní Slavnosti Jihu budou po všech stránkách větší, příjemnější a atraktivnější. A výsledek? Podle návštěvníků letošní Slavnosti Jihu splnily po všech stránkách. 

Zástupci žákovských parlamentů se setkali na radnici
16 6 2022

Zástupci žákovských parlamentů se setkali na radnici

Včera se v zasedací místnosti zastupitelstva na radnici Jihu setkali zástupci žákovských parlamentů základních škol, které zřizuje městský obvod Ostrava-Jih. Akce s názvem Bo nám to není jedno!!! – Ostrava-Jih se zúčastnilo čtrnáct základních škol z našeho obvodu, z každé školy byli vybráni dva žáci a pedagog.

Požár v obecním domě
16 6 2022

Požár v obecním domě

V úterý 14. 6. 2022 došlo v jednom z obecních domů na ul. J. Škody na Dubině k požáru. V sedmém patře paneláku hořel jeden z bytů. Policisté s hasiči evakuovali 25 lidí, psa i morče.

Výběrové řízení na poskytování dotací pro rok 2023
15 6 2022

Výběrové řízení na poskytování dotací pro rok 2023

Zastupitelé Ostravy-Jihu na svém červnovém zasedání rozhodli o vyhlášení výběrového řízení na poskytování veřejné finanční podpory - účelových neinvestičních dotací pro rok 2023 z rozpočtu statutárního města Ostrava, městského obvodu Ostrava-Jih v oblastech školství a vzdělávání a kultury; volného času dětí a mládeže a prevence kriminality; sportu; sociální péče. Termín podávání žádostí je od 13. 07. do 27. 07. 2022.
Hledá se provozovatel restaurace a café baru
14 6 2022

Hledá se provozovatel restaurace a café baru

Nabízíme k pronájmu prostor restaurace a café baru v objektu K-TRIO na ulici Dr. Martínka 4 v Hrabůvce. Restaurace se nachází v prvním nadzemním podlaží. Café bar je umístěn ve druhém nadzemním podlaží. Celková výměra včetně zázemí je 320,14 metrů čtverečních.

Městská policie Ostrava pomáhá již 30 let
13 6 2022

Městská policie Ostrava pomáhá již 30 let

V letošním roce uplynulo třicet let od zřízení Městské policie Ostrava. Prvních osmdesát strážníků složilo svůj slib v dubnu roku 1992. Výčet činností ostravské městské policie by byl velmi dlouhý, počínaje ochranou osob a majetku, přes zajištění bezpečnosti a plynulosti provozu na komunikacích k odhalování protiprávního jednání a konče preventivními aktivitami. Organizace, struktura, výstroj i výzbroj městské policie naznala v uplynulých desetiletích mnoha změn ku prospěchu obyvatel i návštěvníků města.

Moderní technologie bez hranic
9 6 2022

Moderní technologie bez hranic

Moderní technologie se nám líbily, dozvěděli jsme se mnoho nových věcí, byla to inspirace pro další život. Těmito slovy hodnotilo projekt Moderní technologie bez hranic 6 týmů z polských a českých základních škol na závěrečné akci v poslední den května v hotelu Vista.