Obvod ocenil mládež

Je už tradicí v závěru školního roku, že starosta MO Ostrava-Jih Otakar Veřovský pozve na základě doporučení mladé dívky a chlapce, kteří dosahují výborných výsledků ve své zájmové činnosti a koníčcích a poděkuje jim za dobrou reprezentaci obvodu.

Tentokrát se pozvaní sešli v KD K-TRIO. Oceněno bylo 8 jednotlivců a dva sportovní kolektivy.
Martin Svoboda je vicemistrem ČR v TAEKWON-Do, Patricie Janečková získala 2. místo v krajské soutěži ve zpěvu, Hana Drobiszová je dvoujnásobná mistryně ČR v modelářství, Radka Luňáčková zvítězila v celorepublikové korespondenční soutěži Fyz IQ, Hana Augustýnková je mistryní republiky v házené a jednou z nejúspěšnějších hráček Sokola Hrabůvka, Jan Siatka vyhrál celostátní kolo výtvarně – literární soutěže „Požární ochrana očima dětí“, Duc Cuong Do získal první místo okresním kole zeměpisné olympiády a v krajském byl 5., Kateřina Kutáčová získala v soutěži „Malujeme proti násilí“ 1. místo v kraji.

Družstvo mladších žákyň Sportovní basketbalové školy Ostrava mistryně republiky, hokejový tým dorostu HC Vítkovice Steel mistr ČR 2005/2006

Radka Luňáčková vzhledem ke svému úspěchu má asi blízko k matematice a fyzice, nebudou pro ni tyto předměty strašák jako pro spoustu spolužáků a bude mít dobré známky.
„Moc strašák nejsou a mám z nich jedničku.“
Baví Tě?
„Když mi to jde, tak mě baví. Líbí se mi, když přijdu na řešení. Šlo mi to a tak jsem se přihlásila na soutěže.“