První letní víkend na Jihu bude ve znamení sportu

19/6 2019

V sobotu 22. 6. 2019 startuje 3. ročník akce pro celou rodinu Léto na kole, která provede účastníky šesti městskými obvody a obcemi. V neděli 23. 6. 2019 mohou sportovní příznivci zamířit na Den otevřených dveří zrekonstruovaného sportovního centra ve  Výškovicích. Obě akce nabídnou také pestrý doprovodný program.

První letní víkend na Jihu bude ve znamení sportu

Léto na kole letos startuje v Ostravě-Hrabové, bezplatná registrace se uskuteční na místním fotbalovém hřišti, start je plánován v 10,00 hod. Trasa vede přes Hrabovou, Ostravu-Jih, Starou Bělou, Krmelín, Novou Bělou, Paskov a v čele pojedou starostové zapojených obcí a obvodů. Volit lze variantu 15 km nebo 26 km. Účastníci obdrží při startu účastnickou kartu a propagační materiály, zdarma se mohou zúčastnit prohlídek a mají volný vstup na koncert Petry Černocké v cílovém Paskově v zámeckém parku. Všechny informace jsou k dispozici na webu  letonakole.cz. 

V neděli bude možno si od 10 do 17 hodin prohlédnout rekonstruovaný objekt bývalé tělocvičny na ulici Charvátská 10, postavený v roce 1990, který od roku 1999 obvod pronajímá organizaci CDU SPORT-VOLNÝ ČAS. „Objekt byl v předchozích obdobích opakovaně nabízen k prodeji. Z toho důvodu bylo možno provádět jen havarijní opravy. Po přehodnocení byl záměr prodeje zrušen a připravena rekonstrukce nejen objektu samotného, ale také venkovních sportovních prostor,“ uvedla místostarostka Markéta Langrová.

V Den otevřených dveří si mohou zájemci prohlédnout, ale i vyzkoušet, všechny prostory areálu, mimo jiné i solnou jeskyni,  multifunkční hřiště s umělým povrchem, hřiště pro plážový volejbal s venkovní sprchou, tribuny pro diváky. K dispozici bude také nová venkovní horolezecká stěna. Za komplexní rekonstrukci, realizovanou od června 2018, zaplatil městský obvod Ostrava-Jih 48,7 milionů korun. 

 

 „Náš klub dlouhodobě zajišťuje pravidelnou sportovní činnost pro děti, mládež, seniory a ostatní věkové skupiny v disciplínách badminton, squash, stolní tenis, lezectví, kopanou, florbal, volejbal a fitness, dále příměstské sportovní tábory pro děti a mládež a k regeneraci zde slouží finská sauna a solná jeskyně. Jsme skutečně rádi, že se po téměř dvou desítkách let fungování sportovního centra přistoupilo k celkovým opravám,“ kvitoval zástupce klubu Miroslav Cibulec s tím, že sportovní zázemí tělocvičny využívá více než dvacet tisíc lidí ročně. Právě vysoká návštěvnost centra stala u zrodu myšlenky na zrušení záměru prodeje a realizace komplexní rekonstrukce.