Dětský turnaj

Dětský AA turnaj ve stolním tenisu

Dětského AA turnaje ve stolním tenisu se zúčastnily dětí, pro které v soutěžích zbývají pouze ceny útěchy. AA turnaj (AA rozuměj "absolutní amatér") dal prostor pro průchod zdravé soutěživosti dětí, které v běžných amatérských soutěžích získávají jen ceny útěchy. Jsou totiž obdařeny minimálním sportovním talentem.
Odvahu zúčastnit se turnaje v náročné technické disciplíně, kterou stolní tenis bezesporu je, měly děti ze dvou dětských zájmových oddílů - Amazonky a K2 z Ostravy-Jih. Oba vedoucí, Mišelín i Lucka, obdivovali nečekanou a obdivuhodnou bojovnost svých 8 dětí ve věku od 12 do 15 let. Na mnohých z nich bylo vidět, že stolní tenis běžně nehrají. Ale poté, co se děti "rozehrály", bylo se nač dívat - smeče, nečekaná zkrácení hry, "prasátka", apod. Bylo jasné, že se děti dobře baví.
Po dvou hodinách soutěžení byly známé výsledky. První místo zaslouženě získal Ondřej Buba (13 let) z oddílu K2. Zvítězil ve všech sedmi odehraných zápasech. Na druhém místě se umístil Vojtěch Baleja (15 let) také z oddílu K2 a na třetím Jirka Filák (14 let) z oddílu Amazonky.
Všechny děti si odnesly pěkné ceny - vítězové batůžek, raketu na badminton, láhev na sportovní pití, obal na míčky, přívěšky přes krk na klíče, sladkosti, atd.
Organizátoři doufají, že další AA turnaj přiláká i ty děti, které ještě dnes neměly tolik odvahy, aby si zasoutěžili a dobře se pobavily.
Hlavní organizátorem bylo občanské sdružení SPORT KLUB Ostrava-Jih a hrálo se ve Veřejném sportovním centru CDU sport na Charvátské ulici.