Aktuality
Žáci si vyzkoušeli role zastupitelů
3 12 2021

Žáci si vyzkoušeli role zastupitelů

Zkušenost k nezaplacení. Zkušenost, kterou většina lidí nikdy nezažije. I tak mohou žáci z deseti základních škol v obvodě nahlížet na to, že se zapojili do simulovaného zastupitelstva. To proběhlo 30. listopadu a 1. prosince v sále radnice, kde se konají skutečná jednání zastupitelstva.

Zimní program města Ostravy pro osoby bez přístřeší
2 12 2021

Zimní program města Ostravy pro osoby bez přístřeší

Nízké noční teploty v zimních měsících vedou opět k zahájení tzv. Zimního programu města Ostravy pro pomoc osobám bez přístřeší. Město ze svého rozpočtu dlouhodobě podporuje nestátní neziskové organizace, které se vedle poskytování širokého spektra potřebných sociálních aktivit podílejí i na zajišťování sociálních služeb k řešení problematiky osob bez přístřeší. „Zimní program“ je v Ostravě realizován pravidelně v každém zimním období a stejně tomu bude také letos bez ohledu na koronavirovou situaci. Program je spuštěn v případě nepříznivého počasí, kdy se noční teploty blíží nule stupňů Celsia a dojde k naplněnosti kapacit stávajících nocleháren.

Vánoce na Jihu začínají!
1 12 2021

Vánoce na Jihu začínají!

Ráno jsme otevřeli první okénko Adventního kalendáře s dárky na https://www.kulturajih.cz/, v podvečer se náš obvod naplno rozzáří vánoční výzdobou a náměstí Ostrava-Jih rozezní první z vánočních koncertů.

VÍCE AKTUALIT >>