Aktuality
Nominujte sportovce roku!
27 1 2023

Nominujte sportovce roku!

Statutární město Ostrava vyhlašuje tradiční anketu Sportovec roku za rok 2022. Město ocení mimořádné sportovní úspěchy a významné aktivity v oblasti sportu v loňském roce. Nominovat „svého“ sportovce může kdokoliv, nominovaní budou posuzováni dle stanovených kritérií. O vítězích pak rozhodnou zastupitelé města. Nominace lze podávat do 28. února 2023 v šesti kategoriích, kterými jsou: nejlepší jednotlivec, nejlepší kolektiv, talent roku, nejlepší handicapovaný sportovec, sportovní legenda a společensky odpovědná firma. Součástí ocenění sportovců je finanční dar města.

 

Opět hledáme osobnosti Jihu!
26 1 2023

Opět hledáme osobnosti Jihu!

Také v letošním roce budou na Slavnostech Jihu oceněny osobnosti, které se mimořádným způsobem podílejí na šíření dobrého jména našeho městského obvodu a které svou činností pozitivně ovlivňují veřejný život.

Jsou detektory plynů a požárů potřeba?
26 1 2023

Jsou detektory plynů a požárů potřeba?

Malí nenároční pomocníci, kteří mohou zachránit život. Řeč je o detektorech požáru a plynu. První z nich sehrál klíčovou roli v lednu ve Výškovicích. Obyvatelé z panelového domů uslyšeli pípat požární hlásič od sousedů a ihned zavolali hasi­če. Ti zjistili, že došlo ke spá­lení jídla během vaření. Udá­lost nakonec skončila šťastně, ale jen díky malému přístroji – detektoru požáru, protože i spálené potraviny dokážou zapálit kuchyňskou linku a od ní i celý byt.

VÍCE AKTUALIT >>