Aktuality
Turnaj O pohár starosty Ostravy-Jihu přinesl šachová dramata
18 9 2020

Ve čtvrtek 17. 9. se konal už 3. ročník šachového klání, pořádaný naším obvodem a spolkem Ostrava Chess z.s.  V Kulturním domě K-TRIO změřili ve dvou turnajových systémech síly šachisté tří věkových kategorií – mladší žáci, starší žáci a dospělí.

Linkou na drink – 100 tisíc korun pro našeho hrdinu Máju
14 9 2020

Dobročinná akce, která se v závěru srpna konala na novém náměstí Ostrava-Jih, skončila jednoznačným úspěchem. Díky žíznivým návštěvníkům se srdcem na pravém místě se prodalo více než 2000 míchaných nealkoholických drinků. Jedním z nich byl také Radniční Kíwák, připravovaný vedením našeho obvodu.

ROAD CIRCUS 2020. Jihem se opět proháněli kaskadéři na motorkách
14 9 2020

Rychlá kola, silné motory a také odvážní kaskadéři. Horní ulice mezi Dubinou a Bělským Lesem v našem obvodu v sobotu 12. září patřila kaskadérské show Road Circus 2020. Odpoledne se zde konal 3. ročník závodu motocyklů na 200 metrů. Sprinterské závody motorek od nejnižších kubatur až po ty nejsilnější byly prokládány špičkovými výkony kaskadérů, ale i ukázkami historických vozidel nebo kejklířů na chůdách. Lidé mohli na místě také podepsat petici proti zpoplatnění dálnice mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem.