Aktuality
Papučový den  podpoří hospicovou mobilní péči
4 10 2022

Papučový den podpoří hospicovou mobilní péči

Obujte si ve středu 5. října papuče a ukažte, že podporujete mobilní hospicovou péči v České republice. 80 % lidí si přeje zemřít doma, ale pouze 20 % se to opravdu podaří. Papučový den připomíná, že umírat doma v kruhu svých blízkých je možné. Zapojte se i vy.
Sousedství!!! potěšilo na Dubině děti i dospělé
3 10 2022

Sousedství!!! potěšilo na Dubině děti i dospělé

Díky aktivním lidem z Dubiny se ve středu 28. září uskutečnil první realizovaný projekt z programu Sousedství!!! 
Dětský sportovní den na ulici Františka Formana nabídl soutěž v házení šipek, za kterou malí hráči získávaly sladkou odměnu. Následovaly sportovní hrátky jako skákání přes gumu, cvičení s kruhem a další, došlo i na pouštění draků. Na konci akce si pak rodiče i děti vychutnali přívětivou sousedskou grilovačku.
Větší bezpečí na zábřežském hřbitově
3 10 2022

Větší bezpečí na zábřežském hřbitově

Na podnět občanů domluvila radnice s Městskou policií pravidelnou přítomnost strážníků v prostoru veřejného pohřebiště na ulici U Studia v Zábřehu. Od 6. října zde budou každý čtvrtek od 10 do 14 hodin zajišťovat zvýšený dohled.

Od 1. října do 30. dubna je pohřebiště přístupné denně od 8 do 18 hodin. V době Dušiček neboli Památky zesnulých, které připadají na druhý listopadový den, bude  otevírací doba rozšířena od 8 do 20 hodin,  včetně předcházející soboty a neděle. Rovněž ve dnech 28. 10 – 6. 11. 2022 bude Městskou policií zajištěn v areálu zvýšený dozor, a to včetně nočních hodin.

VÍCE AKTUALIT >>