Aktuality
ONDŘEJ DVOŘÁK ZE ZŠ MUDR. EMÍLIE LUKÁŠOVÉ KRALOVAL ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDĚ
9 4 2021

ONDŘEJ DVOŘÁK ZE ZŠ MUDR. EMÍLIE LUKÁŠOVÉ KRALOVAL ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDĚ

Den vzdělanosti sice připadá na 7. dubna, nicméně také ve čtvrtek 8. 4. 2021 proběhla na radnici Ostravy-Jih významná událost potvrzující, jak je podstatné vzdělání a neustálé učení se novým věcem.

Místostarostka pro školství Dagmar Hrabovská pozvala Ondřeje Dvořáka, žáka ZŠ MUDr. Emílie Lukášové v Hrabůvce, který zvítězil v krajském kole zeměpisné olympiády. To se konalo ve druhé polovině března. Nadaného žáka, jenž díky tomuto triumfu postoupil do celostátního finále, doprovázela ředitelka této základní školy Petra Kalousková.

Pomoc lidem pracujícím v oblasti kultury
7 4 2021

Pomoc lidem pracujícím v oblasti kultury

Vláda ČR schválila pomoc nejen podnikajícím, které ovlivnily restrikce kvůli proti epidemiologickým opatřením, ale také další miliardu korun na pomoc lidem pracujícím v oblasti kultury.  Ministerstvo kultury, ve spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu, připravilo dotační výzvy pro podporu umělcům. Jedna je pokračování programu COVID kultura 2 (podpora umělců, herců, kouzelníků, tanečníků, hudebníků, ale také zvukařů,osvětlovačů apod.), avšak ještě navíc rozšířena například o výtvarníky a spisovatele. Druhá výzva je určena pracovníkům v audiovizuálním umění (režiséři, kameramani, herci apod.).

Senior EXPRES JIH!!! si lidé chválí již 4 roky
6 4 2021

Senior EXPRES JIH!!! si lidé chválí již 4 roky

Cestování v rámci celé Ostravy již čtyři roky usnadňuje obyvatelům městského obvodu Ostrava-Jih služba Senior EXPRES JIH!!! První vůz vyjel poprvé 4. dubna 2017. Od té doby se počet aut navýšil na pět, počet uživatelů na 2070 seniorů. Naopak cena za jízdu ve výši 25 Kč zůstala stejná. Všichni cestující, kteří zvýhodněnou dopravu dnes využili, dostali od radnice k 4. výročí taštičku s drobnými dárky. Některým je na místě předala místostarostka Markéta Langrová, která vznik této služby před čtyřmi lety v obvodu iniciovala a uvedla do chodu.

VÍCE AKTUALIT >>