Aktuality
Vyšlo srpnové číslo Jižních listů
4 8 2022

Vyšlo srpnové číslo Jižních listů

Srpnové vydání Jižních listů opět nabízí mnoho inspirujících informací, které rekapitulují dění v našem obvodě. Pro titulní stranu jsme tentokrát zvolili letničkový záhon na ulici Cholevova.

Pestrý program nabídne společná akce obvodů Jih a Nová Bělá
3 8 2022

Pestrý program nabídne společná akce obvodů Jih a Nová Bělá

Brány Integrovaného výjezdového centra na hranici ostravských městských obvodů Jih a Nová Bělá se již tuto sobotu otevřou veřejnosti v rámci akce "Den městských obvodů s IZS". Své aktivity představí hasiči, záchranáři, policisté i vojáci Krajského vojenského velitelství Ostrava.

Zábavné odpoledne s názvem Hurá k rybníkům
27 7 2022

Zábavné odpoledne s názvem Hurá k rybníkům

Hastrman Hurák, hry a soutěže, rybolov, jídlo a pití, hudba i tanec! Zábavné odpoledne s názvem Hurá k rybníkům, jež 23. července čeřilo hladinu v zrevitalizovaném areálu výškovických Rybníků pod Hurou, se díky dobře naladěnému počasí i lidem vskutku vydařilo. Hastrman Hurák příchozí, spolu s vodními žínkami, provázel po areálu, a za splněné aktivity a soutěže rozdával perníkové kapříky. Rybáři učili zájemce mimo jiné jak nahazovat udice pro úspěšný lov. K poslechu a tanci zahrála kapela Neprak, výborné občerstvení nabídli místní zahrádkáři. Akci zorganizoval městský obvod Ostrava-Jih ve spolupráci s místními organizacemi Českého rybářského svazu a Českého zahrádkářského svazu, kterým patří velké poděkování.
VÍCE AKTUALIT >>