Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Aktuálně

Poslední změna: Čtvrtek 31.05.2012 09:17 by Kutty Michael
Zapojte se do vytvoření mapy bezpečnosti Ostravy

Zapojte se do vytvoření mapy bezpečnosti Ostravy

Středa 17.10.2018 12:48

V Ostravě již běží online mapování zkoumající, jak bezpečně se obyvatelé Ostravy cítí. Výzkumu se mohou zúčastnit také obyvatelé Jihu. „I když policejní statistiky ukazují, že je na Jihu stále bezpečněji, všichni víme, že to není zdaleka ideální. Jsem rád, že takový dotazník vznikl, pro nás to bude vodítko, na které části města bychom se měli více zaměřit. Doufám, že se do dotazníkového šetření zapojí i obyvatelé Jihu,“ vyzývá starosta města Ostravy Martin Bednář. Odkaz na formulář najdete ZDE

Žákyně základní školy z Ostravy-Zábřehu zachraňovaly lidský život

Žákyně základní školy z Ostravy-Zábřehu zachraňovaly lidský život

Úterý 16.10.2018 13:50

Život člověka, který se z vážných zdravotních důvodů ocitl na hranici života a smrti, zachránily na ulici v Ostravě-Zábřehu žákyně základní školy. Přivolaly rychlou lékařskou pomoc a do jejího příjezdu poskytovaly dle pokynů operátorky první pomoc. 

Novým senátorem je horolezec Leopold Sulovský

Novým senátorem je horolezec Leopold Sulovský

Pondělí 15.10.2018 08:49

Horolezec a podnikatel Leopold Sulovský obhájil své křeslo v Senátu Parlamentu České republiky. V druhém kole voleb získal 59,89 % hlasů, jeho konkurenta, podnikatele a zakladatele rodinné firmy vyrábějící dorty Ollies Ivo Gondeka, podpořilo 40,10 % voličů. Volební účast byla ve volebním obvodu č. 71 Ostrava-město pouhých 9,23 % z 89 428 voličů zapsaných ve volebním seznamu pro druhé kolo.

Knihovnice z Hrabůvky získala ocenění kraje

Knihovnice z Hrabůvky získala ocenění kraje

Středa 10.10.2018 15:50

Významného ocenění se dostalo Marii Koskové z pobočky Městské knihovny Ostrava na Závodní  ulici v Hrabůvce. V soutěži Knihovnická K2 se umístila na krásném 2. místě v kategorii Knihovník/Knihovnice Moravskoslezského kraje. Cenu uděluje Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Moravskoslezskou vědeckou knihovnou v Ostravě. Nominováno bylo celkem 12 pracovníků knihoven MS kraje.

Hlasovací lístky pro 2. kolo voleb do Senátu dostanou lidé ve volebních místnostech

Hlasovací lístky pro 2. kolo voleb do Senátu dostanou lidé ve volebních místnostech

Středa 10.10.2018 09:40

Voliči se v pátek opět vydají k volebním urnám, aby vybrali senátora za volební obvod č. 71. Druhé kolo voleb do Senátu Parlamentu České republiky proběhne ve dnech 12. října od 14.00 do 22.00 hodin a 13. října od 8.00 do 14.00 hodin. Hlasovací lístky dvou postupujících kandidátů obdrží voliči přímo ve volebních místnostech, které jsou stejné jako v prvním kole.

Výsledky voleb do zastupitelstva městského obvodu a Senátu

Výsledky voleb do zastupitelstva městského obvodu a Senátu

Středa 10.10.2018 09:21

Ve volbách do Zastupitelstva městského obvodu Ostrava-Jih uspělo celkem 7 stran a hnutí. Vítězem voleb se stalo hnutí ANO 2011 (31,91 %, 17 mandátů), následované hnutím Ostravak (12,06 %, 6 mandátů), KSČM (10,25 %, 5 mandátů), Českou pirátskou stranou (9,68 %, 5 mandátů), hnutím LEČO (8,78 %, 4 mandáty), ODS (8,76 %, 4 mandáty) a SPD (7,38 %, 4 mandáty). Volební účast dosáhla 28,72 %. Podrobné výsledky najdete na serveru Českeho statistického úřadu www.volby.cz, konkrétně pak zde - https://bit.ly/2NpF16B.

Ve Výškovicích prasklo potrubí, voda poteče až v 15 hodin

Ve Výškovicích prasklo potrubí, voda poteče až v 15 hodin

Čtvrtek 04.10.2018 09:56

Z důvodu probíhajících oprav neteče voda ve Výškovicích! Vzhledem k prasknutí potrubí na hlavním přivaděči vody pro oblast Výškovic je zastavena dodávka vody v této oblasti. "Pracovníci OVAK již pracují na opravě, obnovení dodávek vody se předpokládá na dnešní 15 hod. Aktuální informace jsou k dispozici na tel.: 800 202 700 nebo http://www.ovak.cz/index.php?structure=100&lang=1.

Na Jihu už  funguje Senior Point, senioři ho najdou v Komorním klubu

Na Jihu už funguje Senior Point, senioři ho najdou v Komorním klubu

Čtvrtek 04.10.2018 08:58

Senioři v Ostravě-Jihu mají nové místo k setkávání. V Komorním klubu na Velflíkově ulici v Hrabůvce byl v úterý otevřen Senior Point. Jedná se o druhé podobné zařízení v Ostravě a šesté v Moravskoslezském kraji. V úterý a ve čtvrtek od 8 do 14 hodin bude seniorům k dispozici vyškolený pracovník, který jim podá potřebné informace např. o seniorských klubech, v otázkách bezpečnosti a prevence kriminality apod.

Stanovisko radnice Ostrava-Jih k dopisům adresovaných nájemníkům obecních bytů na Jihu

Stanovisko radnice Ostrava-Jih k dopisům adresovaných nájemníkům obecních bytů na Jihu

Středa 03.10.2018 11:10

V těchto dnech obdrželi nájemníci obecních bytů dopis kromě jiného s informací o možnosti prominutí prosincového nájemného. Upozorňujeme, že se NEJEDNÁ O OFICIÁLNÍ STANOVISKO RADNICE. Uvedené prominutí nájemného v tomto rozsahu není v pravomoci městského obvodu. Stávající zákony a statut města Ostravy uvedený postup neumožňují.

V kulturním domě K-TRIO zahraje cimbálovka Jana Minkse

V kulturním domě K-TRIO zahraje cimbálovka Jana Minkse

Úterý 02.10.2018 11:20

Pěkný zážitek slibuje páteční Setkání u cimbálu, které se bude konat v kulturním domě K-TRIO v Hrabůvce 5. října od 17 hodin. K poslechu i tanci bude hrát cimbálová muzika Jana Minkse a pro návštěvníky je připravena ochutnávka moravských vín.  V ceně vstupenky (50 korun) bude i uvítací pohár vína. Vstupenky si můžete koupit v předprodeji KD K-TRIO nebo zarezervovat na čísle 596 739 107.

Rada žádá o vyhlášení dalších bezdoplatkových zón

Rada žádá o vyhlášení dalších bezdoplatkových zón

Úterý 02.10.2018 10:34

Na četné žádosti občanů Rada městského obvodu Ostrava-Jih na konci září požádala o vyhlášení tzv. bezdoplatkových zón také v městské části Dubina. Počet zón, v nichž by radnice nepodporovala tzv. byznys s chudobou a omezila s tím související výskyt nežádoucích jevů a kriminality, se tak z původních 4 rozšíří na 7.

Vyšly říjnové Jižní listy. Tentokrát mají 40 stran

Vyšly říjnové Jižní listy. Tentokrát mají 40 stran

Úterý 02.10.2018 09:54

Obvod pokřtil knihu pro prvňáčky, do obecních domů na Jihu se jako první v Ostravě začnou instalovat bezpečnostní kamery, rada požádala o rozšíření bezdoplatkových zón, a to na Dubině, a 30 projektů na zlepšení života na Jihu, o kterých mohou obyvatelé obvodu hlasovat - to je jen malý výčet informací, které najdete v říjnovém rozšířeném vydání Jižních listů. Nechybí také podrobný přehled akcí na Jihu. Více čtete ZDE.

Na Svatováclavských slavnostech teklo pivo proudem

Na Svatováclavských slavnostech teklo pivo proudem

Pondělí 01.10.2018 16:49

Skvělá piva z minipivovarů nejen z Moravy a Slezska, ale také z Čech a ze zahraničí mohly ochutnat v zábřežském zámku tisíce návštěvníků Svatováclavských slavností piva, které se konaly 27. a 28. září. Milovníci zlatavého moku si mohli vybrat ze 75 druhů piva – od klasických ležáků, přes mnoho pivních speciálů, spodně i svrchně kvašených až po piva archivní a sudově zralá. Kromě toho byl pro všechny připraven bohatý kulturní program.

Na Jihu se vysazovaly čtyři lípy věnované republice

Na Jihu se vysazovaly čtyři lípy věnované republice

Pondělí 01.10.2018 16:30

Čtyři lípy připomínající 100. výročí vzniku Československé republiky vysadilo vedení obvodu společně s obyvateli Jihu v předvečer státního svátku Dne české státnosti. Nové lípy už rostou na Husarově ulici vedle kaple u autobusové zastávky MHD Staré Výškovice, před Základní školou Volgogradská, před půlkruhovým domem mezi ulicemi Letecká a Velflíkova v Jubilejní kolonii a před Základní školou F. Formana.

Začínají dvoudenní Svatováclavské slavnosti piva

Začínají dvoudenní Svatováclavské slavnosti piva

Čtvrtek 27.09.2018 13:46

Na zábřežském zámku začínají dnes ve 14 hodin Svatováclavské slavnosti piva. I letos se návštěvníci mohou těšit na skvělá piva z minipivovarů nejen z Moravy a Slezska, ale také z Čech (Slaný, Děčín, Praha..) a ze zahraničí, konkrétně z Bavorska. Připraveno bude více jak 75 druhů piva – od klasických ležáků, přes mnoho pivních speciálů, spodně i svrchně kvašených až po piva archivní a sudově zralá. Nebude chybět bohatý kulturní program.

Náš obvod získal sošku Neplejtváka za 1. místo ve veřejných zakázkách

Náš obvod získal sošku Neplejtváka za 1. místo ve veřejných zakázkách

Středa 26.09.2018 14:26

Skvělého výsledku dosáhl náš městský obvod v hodnocení zadávání veřejných zakázek. Mezi městskými obvody v celé České republice získal první místo a kdyby se hodnotilo umístění mezi podobně velkými městy, bral by stříbrnou medaili. V úterý 25. září převzali v Praze sošku Neplejtváka starosta městského obvodu Martin Bednář s vedoucí oddělení veřejných zakázek Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih Kateřinou Gemrotovou.

Obvod ve státní svátek 28. září vysadí čtyři lípy republiky

Obvod ve státní svátek 28. září vysadí čtyři lípy republiky

Středa 26.09.2018 12:05

Čtyři lípy vysadí náš obvod ke 100. výročí vzniku Československé republiky. Lípy se budou sázet v Den české státnosti 28. září, a to ve všech částech Jihu. První lípa republiky bude vložena do země v 9 hodin na Husarově ulici vedle kaple u autobusové zastávky MHD Staré Výškovice, druhá v 11 hodin před Základní školou Volgogradská, třetí bude zasazena ve 13 hodin před půlkruhovým domem mezi ulicemi Letecká a Velflíkova v Jubilejní kolonii a čtvrtá v 15 hodin před Základní školou F. Formana.

Aplikace ukáže, kam jít volit v Ostravě-Jihu

Aplikace ukáže, kam jít volit v Ostravě-Jihu

Úterý 25.09.2018 11:10

Pro zvýšení jejich komfortu spustil Magistrát města Ostravy interaktivní aplikaci KAM MÁM JÍT VOLIT. Aplikace po zadání adresy (ulice + číslo popisné v levé horní části obrazovky) ukáže volební místnost, do které má jít občan z dané části Ostravy volit. Informace o adresách a volebních okrscích jsou přebírány a denně aktualizovány z informačního systému územní identifikace vedeného na ČÚZK (Český úřad zeměměřičský a katastrální).

Aplikaci naleznete ZDE.

Elektronický nástroj. K čemu slouží v rámci veřejných zakázek u nás na Jihu?

Elektronický nástroj. K čemu slouží v rámci veřejných zakázek u nás na Jihu?

Pátek 21.09.2018 17:30

Neznalost či nedostatek faktů byly a jsou spolehlivým zdrojem zavádějících a zkreslujících informací v jakékoli oblasti. Také elektronizace veřejných zakázek v našem obvodu čelí obdobné dezinterpretaci. Přitom právě  zavedení elektronického nástroje přispělo k prvnímu místu v celorepublikovém srovnání zadavatelů veřejných zakázek v kategorii městských obvodů.

Kvůli výměně kolejí se uzavřela silnice a bude výluka tramvají

Kvůli výměně kolejí se uzavřela silnice a bude výluka tramvají

Pátek 21.09.2018 11:36

Od 20. 9. do 26. 9. 2018 18:00 hodin probíhá uzavírka místní komunikace III. tř. ul. U Haldy z důvodu výměny kolejového svršku v přejezdu. S touto uzavírkou souvisí i výluka a odklon tramvajové linky č. 3 dne 22. 9. 2018 v době od 7:00 do 18:00 přes zastávku „Moravská“. Dojde také k přemístění dvou tramvajových zastávek, a to zastávky „Jubilejní kolonie“ na zastávku „Moravská“, zastávka „Provaznická“ se přemístí na zastávku „Dřevoprodej“. Náhradní autobusová doprava není zavedena.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »