Aktuálně

Aktuality z obvodu
HLEDÁME SPRÁVCE OTEVŘENÝCH HŘIŠŤ
22 6 2022

HLEDÁME SPRÁVCE OTEVŘENÝCH HŘIŠŤ


Je vám více než 18 let, bydlíte nejlépe blízko školy a máte zájem pracovat na hřišti jako správce? Jedná se o brigádu, pracovní smlouva na DPP – dohoda o provedení práce – do 300 hod./rok. Pracovní smlouvu s vybraným zájemcem uzavírá konkrétní ředitel školy. Hodinová sazba se pohybuje v rozmezí od 100 až 130 Kč/hod. Konkrétní částku určuje vždy ředitel školy dle místních podmínek - velikost hřiště, úklid, půjčování sportovních náčiní atd. Pracovní doba se stanovena dle platné provozní doby a po domluvě s ředitelem školy. Vhodné pro studenty a pro aktivní seniory. Možnost i krátkodobé práce 2 – 3 týdny nebo celé prázdniny atd.
Prázdniny na Jihu se blíží
21 6 2022

Prázdniny na Jihu se blíží

Nevíte co s dětmi o letních prázdninách? Nabízí se skvělá volba. Městský obvod připravil pro školní děti ve věku 6 až 14 let program s názvem Prázdniny na Jihu.

Slavnosti Jihu 2022 se vydařily
20 6 2022

Slavnosti Jihu 2022 se vydařily

Sliby se mají plnit. A tahle slova padla na úrodnou půdu. Loni bylo řečeno, že letošní Slavnosti Jihu budou po všech stránkách větší, příjemnější a atraktivnější. A výsledek? Podle návštěvníků letošní Slavnosti Jihu splnily po všech stránkách. 

Zástupci žákovských parlamentů se setkali na radnici
16 6 2022

Zástupci žákovských parlamentů se setkali na radnici

Včera se v zasedací místnosti zastupitelstva na radnici Jihu setkali zástupci žákovských parlamentů základních škol, které zřizuje městský obvod Ostrava-Jih. Akce s názvem Bo nám to není jedno!!! – Ostrava-Jih se zúčastnilo čtrnáct základních škol z našeho obvodu, z každé školy byli vybráni dva žáci a pedagog.

Požár v obecním domě
16 6 2022

Požár v obecním domě

V úterý 14. 6. 2022 došlo v jednom z obecních domů na ul. J. Škody na Dubině k požáru. V sedmém patře paneláku hořel jeden z bytů. Policisté s hasiči evakuovali 25 lidí, psa i morče.

Výběrové řízení na poskytování dotací pro rok 2023
15 6 2022

Výběrové řízení na poskytování dotací pro rok 2023

Zastupitelé Ostravy-Jihu na svém červnovém zasedání rozhodli o vyhlášení výběrového řízení na poskytování veřejné finanční podpory - účelových neinvestičních dotací pro rok 2023 z rozpočtu statutárního města Ostrava, městského obvodu Ostrava-Jih v oblastech školství a vzdělávání a kultury; volného času dětí a mládeže a prevence kriminality; sportu; sociální péče. Termín podávání žádostí je od 13. 07. do 27. 07. 2022.
Hledá se provozovatel restaurace a café baru
14 6 2022

Hledá se provozovatel restaurace a café baru

Nabízíme k pronájmu prostor restaurace a café baru v objektu K-TRIO na ulici Dr. Martínka 4 v Hrabůvce. Restaurace se nachází v prvním nadzemním podlaží. Café bar je umístěn ve druhém nadzemním podlaží. Celková výměra včetně zázemí je 320,14 metrů čtverečních.

Městská policie Ostrava pomáhá již 30 let
13 6 2022

Městská policie Ostrava pomáhá již 30 let

V letošním roce uplynulo třicet let od zřízení Městské policie Ostrava. Prvních osmdesát strážníků složilo svůj slib v dubnu roku 1992. Výčet činností ostravské městské policie by byl velmi dlouhý, počínaje ochranou osob a majetku, přes zajištění bezpečnosti a plynulosti provozu na komunikacích k odhalování protiprávního jednání a konče preventivními aktivitami. Organizace, struktura, výstroj i výzbroj městské policie naznala v uplynulých desetiletích mnoha změn ku prospěchu obyvatel i návštěvníků města.

Moderní technologie bez hranic
9 6 2022

Moderní technologie bez hranic

Moderní technologie se nám líbily, dozvěděli jsme se mnoho nových věcí, byla to inspirace pro další život. Těmito slovy hodnotilo projekt Moderní technologie bez hranic 6 týmů z polských a českých základních škol na závěrečné akci v poslední den května v hotelu Vista.

Hlasujte pro Osobnost Jihu!
8 6 2022

Hlasujte pro Osobnost Jihu!

Děkujeme za všechny nominace na Osobnosti Jihu!

Od února do května bylo možno do ankety Osobnost Jihu přihlásit člověka, jehož počiny mohou inspirovat a motivovat druhé,. Smyslem ankety je vyzdvihnout a ocenit aktivity Jižanů, kteří se mimořádným způsobem zasluhují o šíření dobrého jména obvodu nebo svojí činností pozitivně ovlivňují veřejný prostor. Ocenění budou vyhlášeni v neděli 19. 6. 2022 na Slavnostech Jihu. Radní obvodu již vybrali, o tom, kdo z nominovaných získá Cenu veřejnosti, rozhodnou výsledky online hlasování. Hlasovat lze do půlnoci příští středy 15. 6. 2022 na https://osobnost.ovajih.cz/hlasovani

Výtah pro veřejnost je mimo provoz
8 6 2022

Výtah pro veřejnost je mimo provoz

Z důvodu technické závady je kruhový výtah pro veřejnost v objektu Domu služeb na ulici Horní 1492/55 v Hrabůvce aktuálně mimo provoz.

Křest nové knihy o části obvodu se uskuteční na bývalé obecní radnici
8 6 2022

Křest nové knihy o části obvodu se uskuteční na bývalé obecní radnici

Ve středu 8. 6. 2022 pokřtíme novou knihu o historii našeho obvodu. Tentokrát obecní kronikář Petr Lexa Přendík kriticky zpracoval pamětní knihu Zábřehu, která popisuje jeho dějiny od počátků do roku 1961. Křest se uskuteční v 18 hodin v sále Bratrské jednoty baptistů na ulici Závoří (pod zábřežským zámkem). Bude to mít i symboliku, neboť budova byla kdysi první obecnou školou v obci a později též obecní radnicí Zábřehu. Knihu bude možné zakoupit na místě za zvýhodněnou cenu 200 Kč. Více zde: https://fb.me/e/3gnEFcHBn

Papír show Ostrava 2022 v sobotu na Jihu
7 6 2022

Papír show Ostrava 2022 v sobotu na Jihu

Již 16. ročník největší mezinárodní soutěžní výstavy papírových modelů se uskuteční 11. 6. 2022 v prostorách haly ZŠ B. Dvorského 1 v městské části Bělský Les, a to od 9 do 14 hodin. Jedinečná ukázka trpělivosti, invence a kouzel s papírem, kde bude k vidění více než tisíc modelů od špičkových modelářů z ČR, Polska a Slovenska. Součástí výstavy bude také venkovní expozice vozidel, prodej modelů a modelářských potřeb a bohatý doprovodný program. Celá akce probíhá za podpory městského obvodu Ostrava-Jih. Vstupné na výstavu je 15 Kč pro děti a 30 Kč pro dospělé návštěvníky.

 

POZVÁNKA NA 17. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTSKÉHO OBVODU
1 6 2022

POZVÁNKA NA 17. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTSKÉHO OBVODU

Zveme občany na zasedání zastupitelstva, které  se koná 9. 6. 2022 od 13.00 hodin ve 4. patře budovy A Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih.

V sobotu 4. 6. můžete vyrazit do lesní čajovny nebo na psí louku
30 5 2022

V sobotu 4. 6. můžete vyrazit do lesní čajovny nebo na psí louku

Společnost Ostravské městské lesy a zeleň zvou do svého areálu na ul. Antonína Brože 2 do čajovny lesních chutí.  Připraven je pestrý program včetně soutěží a her pro děti, jógy i koncertu pod širým nebem. Příznivci nejlepšího přítele člověka - psa, zase mohou v sobotu zamířit na psí louku v městské části Bělský Les (mezi ulicemi Zd. Chalabaly, Dr. Šavrdy a Plzeňská). Tam se od 10 do 16 hodin uskuteční přátelský festival Pes přítel na Jihu.

Jih pro rodinu  - sobotní festival v Zálomu
27 5 2022

Jih pro rodinu - sobotní festival v Zálomu

Zábavu, atrakce pro děti i poučení. To všechno slibují organizátoři multižánrového rodinného odpoledne pro mamku, taťku, děti i babičku s dědou, které se uskuteční zítra v areálu V Zálomu 1 v Zábřehu.  Festival Jih pro rodinu začíná ve 14 hodin. Akce, kterou připravuje Křesťanské společenství Ostrava ve spolupráci s oddílem Royal Rangers, pobočkou Střediska volného času Zábřeh v Zálomu a Knihovnou města Ostravy, se koná pod záštitou městského obvodu Ostrava-Jih. Více informací zde: https://jihprorodinu.cz/

Pět let společně
26 5 2022

Pět let společně

V rámci projektu česko-polské spolupráce „Pět let společně“, kterou náš městský obvod rozvíjí s partnerským městem Wodzislaw Slaski, se ve dnech 23.5.-24.5. uskutečnilo v Brenne (PL) setkání vedení a vedoucích zaměstnanců úřadů obou měst. Hlavní tématem setkání byla výměna zkušeností z doby covidové epidemie.

Začíná oprava podchodu Tylova
25 5 2022

Začíná oprava podchodu Tylova

Rekonstrukce stávajícího tramvajového podchodu pod ulicí Plzeňskou v místě tramvajové zastávky Tylova si vyžádá uzavření podchodu pro chodce v termínu od zítřejšího čtvrtku 26. května zhruba do poloviny listopadu 2022. Do doby dokončení bude nutno využívat obchůzí trasu po ulici Ruská.

Zábřežští dobrovolní hasiči zvou na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
23 5 2022

Zábřežští dobrovolní hasiči zvou na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Sbor dobrovolných hasičů (SDH) se podílí nejen na likvidací požárů, povodní a nebezpečných událostí, ale i na preventivně výchovné činnosti veřejnosti k požární ochraně (PO). Pořádají především akce zaměřené pro mládež předškolního a školního věku. Významný a hojně navštěvovaný je každoročně Den otevřených dveří. Letos se uskuteční v pátek 27. května od 8.00 hod. Žáci škol mohou přijít do hasičské zbrojnice a na hřiště SDH v Zábřehu na Dolní ulici č. 51 (za podchodem nedaleko bývalého Církevního gymnázia u OSTRAVAR Arény).

Okolí kostela sv. Ducha se za pár let změní
19 5 2022

Okolí kostela sv. Ducha se za pár let změní

Jak se v příštích letech promění okolí novodobé ostravské stavby, kostela sv. Ducha v Zábřehu? Odpověď na tuto otázku přinese soutěž o návrh na úpravu tohoto místa, kterou organizuje Městský ateliér prostorového plánování a architektury (MAPPA). Vzniknout má příjemný prostor pro posezení, setkávání i příležitostné komunitní aktivity. Zájemci o účast v soutěži mohou svá portfolia zasílat do 3. 6. 2022. Lhůta pro odevzdání soutěžních návrhů pak končí 30. 9. 2022. Výsledky budou známy do konce roku.