PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET

Od soboty 1. května do středy 30. června můžete přihlašovat své nápady do už 6. ročníku participativního rozpočtu Náš JIH. Není to vůbec nic složitého! Zkuste to a zařaďte se mezi hrdiny, jejichž projekty už náš obvod zkrášlují či v něm zpříjemňují život. Na vaše nápady jsme i letos vyčlenili 10 milionů korun, pojďte se podílet na rozhodnutí o jejich rozdělení.

Pro přihlášení návrhu je možné využít tištěný formulář, který najdete v květnovém vydání Jižních listů. Budeme ale rádi, pokud upřednostníte jeho online variantuz našich webových stránek www.nasjih.czPři popisování svého návrhu myslete na to, že veškeré údaje budou sloužit nejen pracovníkům radnice při posuzování jeho proveditelnosti, ale hlavně hlasujícím, aby podpořili váš nápad. Zkuste proto být co nejpřesnější a nezapomeňte přiložit i nějaké obrázky, mapu, fotografie místa či vizualizace. Každý nápad musí být umístěn na pozemku ve správě městského obvodu Ostrava-Jih, proto i při popisu místa realizace popište lokalitu co nejpřesněji, abychom to mohli ověřit. Potřebovat také budete podporu 15 spoluobčanů, tu vám potvrdí na podpisový arch, který je povinnou přílohou přihlášky návrhu a najdete jej v textu nad přihláškou na našem webu.

V letošním roce jsme pro vás sestavili orientační přehled cennejčastěji se objevujících položek, abychom vám usnadnili odhad předpokládaných nákladů nápadu. Přehled je pouze orientační a obsahuje například jen cenu konkrétního kusu mobiliáře či vybavení dětského hřiště. V částce nejsou započítány související práce, proto vždy nezapomeňte počítat s nějakou sumou navíc, aby byla pokryta například montáž prvků, zarovnání, příprava terénu a podobně.

Máme pro vás také soutěž, do které se může zapojit každý, kdo nám pošle svůj návrh! Ze všech nápadů, které splní formální požadavky pro podání návrhu, totiž ještě v červenci, tedy před technickou analýzou u nás na úřadě, vylosujeme jeden projekt. Navrhovatele oceníme krásnou uměleckou sadou od společnosti Koh-i-noor, abychom podpořili jeho kreativitu a poděkovali za energii vloženou do přihlášení nárhu.

Pokud budete mít nějakou otázku, nebo budete chtít poradit či pomoct se zjištěním vlastnictví pozemku, nebojte se obrátit na koordinátorku participativního rozpočtu Terezu Mučkovou, a to buď prostřednictvím e-mailové adresy tereza.muckova@ovajih.cz či telefonního čísla 720 952 981. Je také možné domluvit si online schůzku či v pondělí a ve středu také schůzku přímo na radnici.

Více informací o projektu Náš JIH najdete na www.nasjih.cznebo na našem facebookovémnebo instagramovémprofilu. Zajímá vás obecně téma participativního rozpočtu? Doporučujeme www.participativni-rozpocet.cz, kde naleznete spoustu informací o participativním rozpočtování, zapojených městech v ČR i zahraničí a také metodiku.