PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET

Přijímání projektů do 6. ročníku participativního rozpočtu skončilo s koncem června. Letos jste přihlásili rekordních 53 nápadů. Z celkového počtu jich bylo 20 ze Zábřehu, z Výškovic pak 13, z Hrabůvky 12 a obyvatelé Dubiny a Bělského Lesa podali celkem 8 návrhů. Co se týká zaměření, nejčastěji se již tradičně objevují hřiště, ať dětská nebo sportovní. Nechybí ale také aktivity či akce pro obyvatele obvodu.

V současné době probíhá na radnici technická analýza všech projektů, která zkoumá, jestli jsou nápady realizovatelné, splňují podmínky stanovené zásadami pro realizaci rozpočtu či jestli navrhované náklady odpovídají realitě. Na začátku září zveřejníme všechny projekty, které technickou analýzou úspěšně projdou a postoupí tak k hlasování obyvatel. Hlasovat o svých favoritech budete moct v průběhu podzimu. Sledujte naše webové stránky a sociální sítě, aby vám náhodou nějaká informace neunikla.

Pokud budete mít nějakou otázku, nebo budete chtít poradit či pomoct se zjištěním vlastnictví pozemku, nebojte se obrátit na koordinátorku participativního rozpočtu Terezu Kašingovou, a to buď prostřednictvím e-mailové adresy tereza.kasingova@ovajih.cz či telefonního čísla 720 952 981. Je také možné domluvit si online schůzku či v pondělí a ve středu také schůzku přímo na radnici.

Více informací o projektu Náš JIH najdete na www.nasjih.cznebo na našem facebookovémnebo instagramovémprofilu. Zajímá vás obecně téma participativního rozpočtu? Doporučujeme www.participativni-rozpocet.cz, kde naleznete spoustu informací o participativním rozpočtování, zapojených městech v ČR i zahraničí a také metodiku.