Drákulův turnaj pro dárce krve

Nejlepší akce pro sportovně založené bezplatné dárce krve ze všech zdravotních pojišťoven byl bezesporu 2. ročník „Drákulova turnaje v badmintonu“, který se konal ve Veřejném sportovním centru Charvátská.

Po loňské premiéře byl 2. ročník „Drákulova turnaje v badmintonu“ již netrpělivě očekáván všemi dobrovolnými dárci krve. Letošní ročník se hrál dvoukolově. Na obou kurtech probíhaly zajímavé zápasy a letos ženské účastnice turnajem byly vůči mužům mnohem vyrovnanějšími soupeři než vloni.

Do turnaje nastoupilo celkem 17 dárců krve, 14 mužů a 3 ženy, vesměs mladšího a středního věku. Hrálo se v jedné kategorii bez rozdílu věku a pohlaví. Turnaj odstartoval nezvyklý rituál – číslování hráčů tetováním na těle. Bylo při tom hodně zábavy. Každý hráč musel totiž předvést všem protihráčům, jak má sportem „vypracované“ lýtkové svaly. Hrálo se od půl čtvrté a ve svižném tempu. Finálovým zápasem v sedm hodin večer se rozhodlo o celkovém vítězi turnaje.

Vítězem 2. ročníku „Drákulova turnaje v badmintonu“ se stal Antonín Lesniak, který vyhrál všechny svoje zápasy! Pan Lesniak tak obhájil loňské prvenství, podle jeho slov „se štěstím“, ale tomuto výroku určitě nevěřte. Na druhém místě se umístil Jiří Teslík, vloni byl třetí, a na třetím Jiří Michalík. V  konkurenci mužů se v postupovém pavouku osmi hráčů umístila na pěkném 6. místě Daniela Šounová a na 8. místě Pro všechny účastníky turnaje byly připravené upomínkové předměty. Ti nejlepší z nich si odnesli krásnou vzpomínku, a to v podobě nádherných sportovních pohárů a diplomů s obrázkem pana Drákuly.

Organizátoři se pomalu připravují na 3. ročník „Drákulova turnaje v badmintonu“ a věří, že se na něm opět setkají nejen letošní účastníci, ale i noví sportovci – dobrovolní dárci krve...