Třikrát ze ZŠ A. Kučery

Školní kolo pěvecké soutěže na ZŠ A. Kučery

Dne 6. února 2006 se stala učebna hudební výchovy místem, kde soutěžili žáci ve školním kole pěvecké soutěže. Přihlásilo se 36 soutěžících. Žáci byli rozděleni podle věku do tří kategorií ( 1. kategorie 1.-3. třída, 2. kategorie 4.-6. třída, 3. kategorie 7.-9. třída). Organizátorkou soutěže byla paní učitelka D. Nesitová, která si do poroty přizvala paní učitelky H. Radovou, H. Oršulíkovou a pana učitele J. Pláška. Žáci si vybrali do soutěže mnoho lidových i populárních písní.

A jak celé pěvecké klání dopadlo? V 1. kategorii zvítězila žákyně Š. Vaňková, druhé místo obsadila K. Heliová a třetí byl R. Nguyen. V 2. kategorii zvítězila K. Křenková, o druhé místo se podělili K. Gelová a R. Volný, třetí místo získal T. Vojkůvka. Ve 3. kategorii zvítězila A. Bičánová, druhé místo obsadil J. Pazdera a třetí byla K. Kutáčová.

Vítězové postupují do městského kola. Srdečně gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů a zlato v hrdle.

Školní kolo recitační soutěže na ZŠ A. Kučery

V úterý 7. února 2006 se na naší škole konalo školní kolo recitační soutěže. Zúčastnilo se 16 dětí z 1. stupně a 17 žáků z  2. stupně. Organizátorkou soutěže byla paní učitelka D. Vyhlídalová. Paní učitelky M. Čadrová, H. Oršulíková, J. Kubíková a A. Opletalová zasedaly v porotě.

V 1. kategorii zvítězila V. Gavlová, v 2. kategorii pak D. Demjanová a druhé místo obsadila V. Křižková, ve 3. kategorii zvítězila T. Hadamčíková a na druhém místě byla K. Palusová. Všem vítězům blahopřejeme.

Ze 4. kategorie budou reprezentovat naši školu žákyně K. Kutáčová (1. místo)a N. Damková (2. místo) v obvodním kole, které se uskuteční 1. a 2. března 2006 ve Středisku volného času v Ostravě – Zábřehu. Děvčatům přejeme hodně štěstí a úspěchů.

Lyžařský kurz ZŠ A. Kučery

V posledním lednovém víkendu odjelo 63 žáků naší školy spolu s šesti vyučujícími do Malenovic na rekreační chatu P.O.M.A. Tam se věnovali převážně nácviku a zdokonalování lyžařských dovedností. Mezi žáky se našli i takoví, kteří dokonce stáli na lyžích prvně, ale během jednoho týdne dosáhli velkých pokroku – nejednou sjeli kopec i bez pádu.
V letošním školním roce se poprvé kurzu zúčastnili-vedle žáků sedmých ročníků- i zájemci z osmých a devátých tříd. Výuka byla zpestřena jízdou na snowblade (krátké lyže), které všem umožnily nový zážitek a ukázaly nové možnosti ve způsobu lyžování.

Během pátečního dopoledne, kdy nikomu nevadilo, že všichni ostatní měli pololetní prázdniny, se na svahu uskutečnil závod v SUPER G. Vítězstvím pro všechny účastníky bylo už jen to, že obtížnou trať zvládli bez velkých zaváhání.
V rámci odpočinkového dne si žáci byli zaplavat v nedalekém hotelu Bezruč. Večery byly vyplněny organizovanými besedami, zábavnými programy a sledováním vlastního výstupu na svahu, které nám umožnilo využití digitální videokamery . Z vlastních chyb se snad všichni poučili a pojedou-li za rok zase, určitě se budou snažit je postupně odbourávat. Počasí nám přálo, všichni byli z kurzu nadšení a spokojení, tak se budeme těšit na ten následující.