Ostravský maratón

Ostravský maratón pokračuje

Dlouhá léta hostil populární Ostravský maratón obvod Ostrava-Jih, závodníci vybíhali ze stadionu Nové huti a část trati vedla Bělským lesem. V poslední době se závod přemístil do centra Ostravy a u Nové radnice odstartoval jubilejní ročník primátor Aleš Zedník. Na trať dlouhou 42 km 145 metrů se vydalo 150 běžců od nás, z Polska a Slovenska. Byli mezi nimi i běžci z našeho obvodu, například Václav Pavelka nebo Jiří Brož. Jubilejní závod se běžel za dobré divácké kulisy, bouřlivého povzbuzování se dočkal tělesně postižený polský běžec Zbigniew Stefaniak, který zdolal s pomocí berel trať půlmaratónu za tři hodiny 45 minut. Jeho krajané Jacek Kasprzyk a Tomasz Chawawko obsadili první dvě místa, třetí byl Jiří Žak.