PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET

Desítka vítězných návrhů putuje k realizaci

Na přelomu října a listopadu vyvrcholil hlasováním o návrzích, které prošly technickou analýzou. Do hlasování se zapojilo celkem 7 362 hlasujících, vyjádřili tak svůj názor na to, co nového má vzniknout na Jihu. Díky zaslaným hlasům se v obvodu objeví deset nových projektů. Nebudou chybět dětská hřiště, sportoviště, na své si ale přijdou i čtyřnozí kamarádi.

„Děkujeme všem, kteří se do hlasování zapojili. Věřím, že realizace vítězných návrhů přinese radost všem, nejen těm, kteří pro ně hlasovali. Velký dík ale patří i autorům nápadů, a to hlavně za aktivitu a spolupráci s námi. Gratuluji těm, kteří uspěli,“ řekla místostarostka Martina Jarošková. Realizovány budou čtyři velké projekty, které dosahují nebo téměř dosahují maximální hodnoty jednoho návrhu, tedy tří milionů korun, zbývajících šest jsou pak menší nápady.

 

Vítězné návrhy

Dubina a Bělský Les

Indiánské hřiště – obnova 1. část

Oprava stávajícího asfaltového hřiště na ulici Jana Maluchy a jeho doplnění o tyče na nohejbal, basketbalové koše a posezení, v blízkosti bude vybudováno workoutové hřiště.

Lavičky pro odpočinek

Doplnění laviček na spojovací chodník mezi ulicemi Františka Lýska a Jiřího Herolda, které zpříjemní procházky a cestu do obchodů nebo na tramvaj.

Úleva pro psy

Rozmístění dvou betonových psích pisoárů s koši na sídlišti Bělský Les, které mohou zamezit značkování rohů domů a veřejných prostranství.

Zábřeh

Lanový hrad „JIŽÁK“ v komunitní zahradě ZŠ Jugoslávská

Lanový hrad s tobogánem složený ze čtyř věží vzájemně propojených lanovými cestami, vyvýšené záhony s květinami lavičky v areálu ZŠ Jugoslávská.

Vraťme děti na hřiště!!!

Oprava pískoviště před domem Horymírova 8, doplnění lavičky, koše a houpačky na pružině, vybudování balanční stezky dovednosti za domem Břenkova 7.

Agility hřiště

Oplocené hřiště pro psy s překážkami a různými učícími prvky na volném prostranství za MŠ U Lesa.

S dětmi za sportem

Návštěva minimálně deseti dětí ze spolku Tutorie na jednom dni biatlonu v Novém Městě na Moravě a jednoho zápasu ostravské skupiny MS v hokeji.

Hrabůvka

Moře na JIHU pro všechny

Zbudování dětského hřiště v areálu MŠ Mjr. Nováka, jehož součástí bude loď a mořský úhoř s dopadovou plochou, houpačky, zemní trampolína a další prvky.

Úleva pro psy

Rozmístění pěti psích pisoárů s koši v oblasti Hrabůvky, které mohou zamezit značkování rohů domů a veřejných prostranství.

Výškovice

Dětské hřiště přírodního typu

Úprava bývalého tenisového kurtu pod ulicí Staňkova na dětské hřiště s prolézačkami, herními prvky, houpačkami, kolotočem a posezením pro rodiče.

 

Více informací můžete najít na webových stránkách www.nasjih.cz, na sociálních sítích nebo získat u koordinátorky participativního rozpočtu Náš Jih Terezy Kašingové na e-mailové adrese tereza.kasingova@ovajih.cz či telefonním čísle 720 952 981.

Více informací o projektu Náš JIH najdete na www.nasjih.cznebo na našem facebookovémči instagramovéprofilu. Zajímá vás obecně téma participativního rozpočtu? Doporučujeme www.participativni-rozpocet.cz, kde naleznete spoustu informací o participativním rozpočtování, zapojených městech v ČR i zahraničí a také metodiku.

Harmonogram realizace