Andreas Martin Turoň se stal Matematickým klokanem 2021

1/7 2021

Parádní výsledek! Andreas Martin Turoň ze ZŠ B. Dvorského v Bělském Lese získal první místo v celostátním kole soutěže Matematický klokan. Nadaného páťáka přijala na radnici místostarostka Dagmar Hrabovská.  

Andreas Martin Turoň se stal Matematickým klokanem 2021

„Jsem velmi ráda, že máme v naší škole tak šikovného žáka a chtěla bych ti poděkovat nejen za vzornou reprezentaci školy a obvodu, ale zároveň celé Ostravy,“ pochválila Hrabovská šikovného školáka.

Andreas Martin Turoň během setkání prozradil, že kromě matematiky jej baví také angličtina. „Matematika je však můj nejoblíbenější. Určitě se jí budu věnovat dále,“ svěřil se přemýšlivý žák, jemuž od první do páté třídy stále září na vysvědčení samé jedničky. Sklony k matematice přitom už získával v předškolním věku.

„Počítat jsem začal už ve školce. Zpočátku to nebylo lehké, ale postupně jsem se zlepšoval a zvládal i těžší příklady,“ uvedl Turoň, jemuž místostarostka také předala taštičku s dárky.

„Žáka s takovým potenciálem, jako má Andreas, si škola musí vážit. Jsme rádi, že bude v naší škole pokračovat i na druhém stupni,“ zdůraznila na závěr Hrabovská.