Atletické přebory základních škol

4/4 2022

Městský obvod Ostrava-Jih ve spolupráci s SSK Vítkovicemi, z.s., připravil na čtvrtek 31. března další ročník Atletických přeborů základních škol.

Do Atletické haly města Ostravy dorazilo celkem 12 základních škol, a to ZŠ F. Formana, ZŠ a MŠ Krestova, ZŠ a MŠ Šeříkova, ZŠ Chrjukinova, ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, ZŠ Provaznická, ZŠ a MŠ Mitušova 16, ZŠ Jugoslávská, ZŠ a MŠ B. Dvorského, ZŠ a MŠ Volgogradská, ZŠ a MŠ Kosmonautů 13 a ZŠ a MŠ Šilheřovice.

Žáci 8. a 9. tříd se utkali v šesti disciplínách – skok daleký, běh 60 metrů, vrh koulí o váze 3 kg, běh 600 metrů dívky a 800 metrů chlapci, skok vysoký a závěrečná smíšená štafeta 4 x 200 metrů.

V družstvech, stejně jako v loňském roce, vyhrála mezi 8. třídami ZŠ a MŠ B. Dvorského s počtem 81 bodů, na druhém místě byli žáci ze ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova s počtem bodů 79,5 a bronzovou pozici získala ZŠ a MŠ Šilheřovice se 65 body.

Mezi 9. třídami zlatou pozici obhájila družstvo ze ZŠ a MŠ B. Dvorského s počtem 87 bodů, druhé místo obsadila ZŠ a MŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova s počtem 61 bodů a třetí pozici získala ZŠ a MŠ Šeříkova s 60 body.

Vítězové obdrželi z rukou místostarostky Dagmar Hrabovské medaile, poháry a krásné propagační předměty. „Akci každoročně podporujeme a těší nás, že se letos přihlásil tak velký počet škol. Výkony všech mladých sportovců byly výborné a atmosféra v hale byla pro všechny účastníky jak na ovále, tak v hledišti velkým zážitkem,“ uvedla místostarostka městského obvodu Ostrava-Jih Dagmar Hrabovská.