Mateřská škola v Hrabůvce září novou barevnou fasádou

2/7 2018

Děti i rodiče nově vítá budova MŠ Mitušova 6 veselými barvami. Realizace zateplení a výměna oken stála sedm milionů korun. Díky finanční úspoře oproti předpokládaným nákladům bude provedena také rekonstrukce zahradních teras, které děti využívají při pobytu na zahradě. 

Mateřská škola v Hrabůvce září novou barevnou fasádou

MŠ Mitušova 6

„Celá původně šedá budova nám krásně prokoukla. Díky patří obvodu, realizátorům stavby, ale i dětem a rodičům za trpělivost, neboť rekonstrukce probíhala za běžného provozu školky. Jsem moc ráda, že se opraví i naše zahradní terasy, které děti často využívají při pobytu venku,“ řekla Petra Sedláčková, vedoucí učitelka MŠ Mitušova 6.

Městský obvod Ostrava-Jih je zřizovatelem celkem 30 mateřských škol. „MŠ Mitušova 6 je v pořadí čtrnáctá školka s dokončeným zateplením. Polovinu nákladů hradil obvod, druhou polovinu jsme čerpali z rozpočtu města. Za uspořené finanční prostředky ve výši téměř dva miliony korun u školky ještě zrekonstruujeme zahradní terasy. Do roku 2022 pak chceme realizovat zateplení všech zbývajících šestnácti mateřských škol, o které se náš obvod coby zřizovatel stará.“ informoval o dalších záměrech radnice radní pro oblast školství Adama Rykala.