Nově opravený podchod v Hrabůvce nabízí vyšší komfort i bezpečí

13/5 2021

Kompletní rekonstrukce podchodu pod ulicí Horní v Hrabůvce skončila. Od pátku 13. 5. 2021 od 14 hodin mohou lidé podchodem projít na druhou stranu. Tramvajové zastávky zahájí provoz od půlnoci z pátku na sobotu 14. 5. 2021. Oproti původnímu stavu podchod nabízí čistý, atraktivní vzhled a plošiny pro osoby s omezenou schopností pohybu, na bezpečí dohlíží kamerový systém.

Nově opravený podchod v Hrabůvce nabízí vyšší komfort i bezpečí

Rekonstrukci jsme zahájili v červenci 2020. Za tu dobu byly v 45 metrů dlouhém a 6 metrů širokém podchodu zhotoveny nové podhledy s osvětlením, obklady i podlaha. Opraveny jsou všechny vstupy do podchodů od zastávek tramvají a autobusů, a to včetně nástupních ostrůvků u zastávek. Nově byly přidány plošiny pro imobilní osoby, ale i maminky malých dětí, a zavedená signalizace pro nevidomé občany. Na všech zastávkách a v podchodu je samozřejmě instalován bezpečnostní kamerový systém, díky kterému může Městská policie prostor nepřetržitě monitorovat. “ uvedla místostarostka Hana Tichánková.

 

Cílem rekonstrukce bylo zlepšit komfort občanů při cestování městskou hromadnou dopravou tramvají směr Ostrava centrum, Ostrava Poruba či do Výškovic a také směrem na konečnou zastávku Dubina. Opraveny jsou střechy, odpady, elektrické rozvody. Vyměněny byly rovněž okenní výplně schodišťových koridorů a rekonstrukcí prošly i technické místnosti podchodu, včetně rozvodny a čerpací stanice. V případě vniknutí vody do podchodu je zde čerpací jímka, která vodu okamžitě odčerpá.

 

Projekt řešil také celkovou rekonstrukci chodníku v blízkosti podchodu a celkově navázal na nedávno vybudované Náměstí Ostrava-Jih,“ doplnila místostarostka Tichánková s tím, že péči o čistotu podchodu  zajistí technické služby Ostrava-Jih. Náklady na kompletní rekonstrukci činily 23 milionů korun, akci finančně podpořilo také statutární město Ostrava.