Obvod poděkoval učitelským osobnostem

10/6 2020

Přímo na radnici si 9. 6. převzala ocenění rovná desítka učitelek a učitelů z mateřských a základních škol v našem obvodě. Jejich setkání se zástupci vedení radnice mělo proběhnout už 27. 3. v Akordu, situace okolo koronaviru však rozdala karty jinak.

Obvod poděkoval učitelským osobnostem

„Vzhledem k okolnostem jsme se rozhodli pro téměř komorní setkání, tak jak nám současné podmínky dovolují,“ konstatovala místostarostka Dagmar Hrabovská. „O to více je však naše poděkování upřímné a skutečně od srdce.“

Ocenění se týkalo dvou kategorií – „Výrazná pedagogická osobnost“ a „Dlouholetá pedagogická tvůrčí činnost“. V každé z nich bylo vyznamenáno pět pedagogů.

„Naše poděkování zaslouží nejen oni, ale také jejich rodinní příslušníci, kteří jim vytvářejí zázemí, důležité v jejich práci,“ připomněla místostarostka Hrabovská. Ve svém projevu k oceněným a dalším přítomným také zdůraznila mimořádnou situaci, které školy musely kvůli koronaviru čelit. „Něco takového jste nezažili, a přesto dokázali zvládnout,“ řekla Hrabovská. Vyzdvihla přitom tvůrčí nasazení učitelů a nápaditost při hledání nových postupů. „Stali jste se tak vzorem nejen pro žáky, ale také širokou veřejnost,“ konstatovala pochvalně.

Poté už došlo k samotnému představení oceněných, kteří si kromě gratulace odnesli také dárkový balíček a především dobrý pocit ze sebe samotných.

Vedení obvodu nezapomnělo ani na školy v první linii, které nepřerušily provoz, když se staraly o děti zdravotníků, policistů, hasičů a dalších lidí, důležitých v boji s koronavirem. Jednalo se o Mateřskou školu F. Formana, Mateřskou školu Za Školou a Základní školu A. Kučery. Dagmar Hrabovská jim za tuto klíčovou službu poděkovala.

Setkání moderoval kronikář radnice Petr Lexa Přendík. Proběhlo sice za jiných než původně plánovaných podmínek, bylo však jasným důkazem, že Jih si svých úspěšných pedagogů váží a dovede jim to dát najevo.

Učitelé, ocenění Městským obvodem Ostrava-Jih

kategorie: VÝRAZNÁ PEDAGOGICKÁ OSOBNOST

Mgr. Zuzana Jírů Šimůnková- ZŠ a MŠ Krestova 36A

Mgr. Robert Závada - ZŠ a MŠ Březinova

Mgr. Tereza Petrová - ZŠ a MŠ V. Košaře

Mgr. Viktor Dořičák - ZŠ Provaznická

Gabriela Lišková - MŠ Staňkova

kategorie - DLOUHOLETÁ PEDAGOGICKÁ TVŮRČÍ ČINNOST

Mgr. Helena Oršulíková - ZŠ a MŠ A. KUČERY 20

Adriana Klímková - MŠ Adamusova

Daniela Trávničková - MŠ Předškolní

Renata Kotrbová - MŠ Harmonie

Mgr. Ivana Dybalová - ZŠ a MŠ B. Dvorského