Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Obyvatelé vybrali vítězné projekty pro lepší život na Jihu

Poslední změna: Úterý 31.10.2017 12:43

Obyvatelé Městského obvodu Ostrava-Jih rozhodli o 20 vítězných projektech druhého ročníku participativního rozpočtu. Do hlasování se zapojilo 3 964 obyvatel a díky nim bude upraven veřejný prostor, vybudovány hrací zóny a sportoviště, proběhnou sociální projekty, opraví se památkový objekt a zvýší se bezpečnost na silnici.

V městské části Dubina a Bělský les tak přibudou dvě krásná odpočinková místa pro zdejší obyvatele.

V části Hrabůvka vzniknou tři beachvolejbalová hřiště, opravené herní zóny pro děti, proběhne úprava zeleně ve veřejném prostoru a přednáška o bezpečnosti pro seniory.

Ve Výškovicích se mohou lidé těšit na upravené sportoviště, nové herní prvky u pískoviště, a snadnější přístup na parkoviště pro občany s hendikepem.  

V Zábřehu bude vybavena počítačová učebna pro seniory, instalováno bezpečnostní zrcadlo na křižovatce a nový zpomalovací retardér, vznikne dětské hřiště i sportoviště pro míčové hry a petanque, vybuduje se pěkné odpočinkové místo a kapličce sv. Jana navrátíme původní podobu.

„Dík patří všem lidem, kteří se aktivně zapojili podáním návrhu či hlasováním ve druhém ročníku projektu „Společně tvoříme Jih“. Každý hlasující měl k dispozici 4 kladné a 2 záporné hlasy a mohl tak zvolit nejen to co se mu líbí, ale vyjádřit i svůj názor i k projektům, se kterými nesouhlasil. Díky participativnímu rozpočtu se každý obyvatel Jihu může přímo podílet na tom, jakým místem pro život náš obvod bude,“ uvedla Hana Tichánková, místostarostka městského obvodu Ostrava-Jih. Podrobnosti naleznete ZDE.

Několik čísel z hlasování:

Vznikne tak:

5 úprav veřejného prostoru a zeleně

5 sociální projektů

4 hrací zóny

3 sportoviště

2 projekty bezpečnosti na silnici

1 oprava památky

Hlasující podle lokalit:

Zábřeh (32 %)

Hrabůvka (37 %)

Výškovice (17 %)

Dubina a Bělský les (14 %)

Hlasující podle pohlaví:

Žena (59 %)

Muž (41 %)

Hlasující podle věku:

30 až 44 let (42 %)

15 až 29 let (28 %)

45 až 60 let (20 %)

Nad 60 let (11 %)

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »