PŘÍHODY MALÉ SURIKATY DOPLNILA I SURIKATÍ STEZKA

24/9 2019

Již druhým rokem věnoval náš obvod prvňáčkům místních základních škol knížku Příhody malé surikaty, jejíž děj se odehrává přímo na Jihu, převážně v Bělském lese. Tam jsou také od poloviny září pro radost malých i velkých umístěny tři fotopanely s motivy z knížky, tvořící tzv. Surikatí stezku. Na otevření se přišly podívat také autorky a ilustrátorka knihy.

PŘÍHODY MALÉ SURIKATY  DOPLNILA I SURIKATÍ STEZKA

Návštěvníci se na ní mohou potkat s postavičkami z knížky – Suri kamarády Lesňáčky i surikatí rodinkou a stát se součástí příběhu.

Jako první si ji měli projít právě letošní prvňáčci. V úterý 17. a ve čtvrtek 19. září pro ně byl na stezce a v areálu Lesní školy v Zábřehu připraven pestrý doprovodný program. Z důvodu nepříznivého počasí ale akce pro školáčky proběhla v kině Luna, děti dostali balíček s občerstvením, placku s postavičkou knižní hrdinky Suri, jednotlivé třídy se ve speciálním fotokoutku se Suri fotili i s autorkami a ilustrátorkou knížky. Zatímco se pak prvňáčci dívali na pohádky, autorky Jarmila Dolanská a Petra Becherová a ilustrátorka Barbara Issa Wagnerová jim knihy podepsaly. Dětí přišlo bezmála 400. Dopoledne v kině byli přítomni a na podiu mluvili k dětem i radní, v úterý místostarostka Dagmar Hrabovská, ve čtvrtek místostarosta Jan Dohnal.

Autogramiáda pro veřejnost se uskutečnila v úterý odpoledne v areálu lesní školy. Setkat se s autorkami využilo více než 100 zájemců, z nichž si mnozí knihu na místě zakoupili. Do pamětní knihy obvodu se  ilustrátorka nejen spolu s autorkami podepsala, ale přimalovala do ní i postavičku surikaty. Přítomné děti na místě kromě povídání potěšilo drobné občerstvení i připínací placka s postavičkou Suri. Na autogramiádu přišel na Surikatí stezku, která se nachází v prostoru rekreační zóny v blízkosti lesní školy, pozvat veřejnost místostarosta Zdeněk Hűbner.

Knížky Příhody malé surikaty jsou k zapůjčení v pobočkách Knihovny města Ostravy v našem obvodě a k prodeji pak v DK K-Trio v Hrabůvce.