O umístění toalet na Jihu rozhodnou obyvatelé v anketě

1/6 2018

Náš městský obvod uvažuje, že rozšíří počet toalet na Jihu. Hodlá k tomu využít tzv. SMART (chytré) WC, které může stát kdekoli a energii k provozu si bere ze slunce. O tom, kde budou takové toalety stát a jak budou vypadat, mohou rozhodnout obyvatelé Jihu a anketě. Své tipy můžete psát na adresu: wc@ovajih.cz.

O umístění toalet na Jihu rozhodnou obyvatelé v anketě

„Veřejné záchody, které v této chvíli máme, si lidé chválí, nicméně je jich při velikosti našeho obvodu málo. A ačkoli brzy vzniknou další veřejná WC na ulici Svornosti u tramvajové smyčky v Bělském lese a plánovány jsou také na tržnici u náměstí SNP, hledali jsme i jiné varianty. Zaujalo nás řešení Prahy 6, která začala používat tzv. smart toalety. Poptali jsme proto dodavatele a rozhodli se v nejbližší době vyzkoušet v praxi u křižovatky v Zábřehu, naproti obchodnímu areálu Kotva. Bude-li našim občanům vyhovovat, pořídíme další,“ uvedl starosta Martin Bednář.

Inteligentní toaleta může stát prakticky kdekoli. Energii bere ze slunce. Díky online hlášení provozovatel ví, že je třeba doplnit vodu na mytí a provést vyčištění. I doba pobytu se hlídá, takže nehrozí zneužívání k jiným účelům. Díky konektorům lze zevnitř i zvenku nabít telefon. Přístup je zpoplatněn částkou 10 korun prostřednictvím SMS nebo od podzimu bezkontaktní platební kartou.