Sociální odbor nabízí pomoc v situacích, které lidé nezvládnou sami řešit

3/11 2021

Potřebujete, nebo víte o někom, že potřebuje pomoci s řešením tíživé sociální situace? Třeba i problémů vzniklých v souvislosti s krachem dodavatelů energií? Sociální odbor nabízí sociální poradenství všem, kteří nejsou s ohledem na zdravotní postižení, pokročilý věk a osamělost, soběstační.

Sociální odbor nabízí pomoc v situacích, které lidé nezvládnou sami řešit

V případě potřeby můžete o pomoc požádat na tel.: 599 430 451, e-mail: zaneta.toderova@ovajih.cz, nebo osobně navštívit sociální odbor v budově C Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih na ul. Horní 3 v Hrabůvce.

Poradenství pro občany v tíživé sociální situaci nabízí od 1. října také Magistrát města Ostravy. Na SOCIOPOINT se o radu můžete obracet anonymně osobně, telefonicky na bezplatné lince nebo e-mailem. Sociální pracovníci pomohou lidem při hledání řešení jejich problému v širokém spektru životních situací. Lidé v nesnázích získají kontakty na konkrétní organizace i potřebné formuláře. Pracovnice jim pomohou zorientovat se v systému sociální pomoci a vysvětlí, kde dané služby v Ostravě najdou.
Tel.: 800 700 650 (bezplatná linka), osobně: Nová radnice, Magistrát města Ostravy, Prokešovo nám. 8, Moravská Ostrava, e-mailem: sociopoint@ostrava.cz