Starobělské Lurdy absolvovalo rekordních 1338 běžců a chodců

16/11 2018

Počtvrté se v neděli na Martina setkali v ostravském Bělském lese běžci a kondiční chodci. Letošní ročník byl opět rekordní, závodu se zúčastnilo neuvěřitelných 1338 lidí. Padl také traťový rekord díky 20letému Vojtěchu Podjuklovi z Hranic, který trať zdolal za 11:16 minut. Hodnotnou vázu pro absolutního vítěze, kterou vytvořil Boda Horák, a který vystavuje mimo jiné v Miláně, Římě i New Yorku, předal místostarosta městského obvodu Ostrava-Jih Otakar Šimík.

Druhý skončil Marek Causidis s časem 11:27 minut a třetí místo vybojoval stále se zlepšující Matouš Vrzala (SSK Vítkovice) za velmi kvalitních 11:36 min.

„Trať je skvěle vytvořená, zábavná, občas motokros a líbí se mi dlouhá cílová rovina - pokud vám náhodou zbydou nějaké síly, dá se tady ještě dost dohnat. To ale nebyl můj případ, běžel jsem tu poprvé a nezkušenost s tratí byla znát kromě seběhů právě i ve špatném rozvržení tempa, v druhé půlce trati jsem pořádně „hnil” a na podledním přímém úseku se dost vytrápil, naštěstí bylo kolem trati dost lidí, kteří mě hnali do cíle. Ideální forma ještě není - snad přijde za dva týdny při krosovém Mistrovství ČR,“ popisoval svoji premiéru na Lurdách Vojta Podjukl.

Nejlepší ženou se stala favoritka Aneta Chlebiková (TJ TŽ TŘINEC), která si pro vítězství doběhla v čase 12:53. Druhou ženou v cíli byla Sylvie Štiglerová (SSK Vítkovice) – 13:00 min., třetí pak její oddílová kolegyně Lucie Vikartovská – 13:20 min.

Za zmínku také stojí výkon Standy Kováčka, který na trati závodu kroužil 48 hodin a nakroužil celkem 210 km (62 okruhů)!