Díky participativnímu rozpočtu má Ostrava-Jih tři nová beachvolejbalová hřiště

16/6 2020

Návrh na jejich vznik byl autory projektu přihlášen poprvé v roce 2016. Podporu obyvatel nejlidnatějšího městského obvodu Ostravy však při hlasování dostal až na podruhé, v roce 2017, kdy získal 1173 hlasů.  Realizace byla dokončena v prosinci 2019 a nyní již hřiště činí radost sportovním nadšencům.

Díky participativnímu rozpočtu má Ostrava-Jih tři nová beachvolejbalová hřiště

S velkou radostí vám jsme zpřístupnili další z dokončených projektů, rovnou tři  beachvolejbalová hřiště v areálu ZŠ Alberta Kučery v Hrabůvce. Autorovi, panu Michalu Jouzovi, moc děkujeme za krásný nápad a všem sportovcům přejeme, ať se jim tady dobře hraje,“ uvedla místostarostka Hana Tichánková při slavnostním otevření hřiště.

V městském obvodu Ostrava-Jih funguje participativní rozpočet již pátým rokem. Obvod patřil k prvním místům v České republice, kde mají obyvatelé každoročně možnost přímo rozhodnout o použití části veřejných financí.

Na letošní pátý ročník jsme vyčlenili na nápady obyvatel Jihu celých 10 milionů korun. Věřím, že i letos navrhnou lidé zajímavé projekty, které přispějí k dalšímu zlepšení života v obvodu. Nápady mohou podávat  do 30. června, v říjnu pak v hlasování rozhodnou, které chtějí zrealizovat,“ doplnila místostarostka.


V předchozích čtyřech ročnících podali lidé přes dvě stovky návrhů a téměř padesát se jich už zrealizovalo. Všechny informace jsou k dispozici na  www.nasjih.cz