Hlasuje se o deseti milionech korun na nápady obyvatel! Participativní rozpočet na Jihu jde do finále

25/10 2021

Už šestý ročník participativního rozpočtu Náš Jih vstoupil do rozhodovací fáze. Od dnešního pondělí 25. října do neděle 7. listopadu mohou obyvatelé Ostravy-Jihu starší 15 let rozhodnout, jak se rozdělí 10 000 000 korun vyčleněných z rozpočtu obvodu. Hlasovat je možné o 38 projektech na webu nasjih.cz. Součástí je soutěž o tablet.

Hlasuje se o deseti milionech korun na nápady obyvatel! Participativní rozpočet na Jihu jde do finále

 

 

 „Letos lidé přihlásili 38 zajímavých projektů. Dětská hřiště, sportoviště, ale máme i cvičení s profesionálním lektorem na workoutových hřištích, festival lokálních kapel a zpěváků nebo  včelí úly,“ vyjmenovává místostarostka obvodu Hana Tichánková.

 

Představení všech projektů, včetně detailnějšího popisu, fotografií a přesných lokalit, je k nalezení na webových stránkách www.nasjih.cz. Zde je také možné hlasovat. Každý hlasující má k dispozici 4 kladné a 2 záporné hlasy, které může libovolně rozdělit mezi projekty napříč všemi částmi obvodu. Platnost udělených hlasů pak ještě musí ověřit prostřednictvím e-mailu, který mu přijde na zadanou e-mailovou adresu.

 

Hlasovat je možné i na radnici obvodu (Horní 3, Ostrava-Hrabůvka) nebo v Informačním centru na Náměstí Ostrava-Jih. „Každý hlasující se také může zúčastnit soutěže o tablet. Stačí k tomu jen při hlasování zatrhnout políčko, že se chcete zapojit. Výherce vylosujeme po ukončení hlasování,“ dodává místostarostka.

 

Projekt participativního rozpočtu Náš Jih funguje v městském obvodu Ostrava-Jih už šestým rokem. V rámci něj bylo realizováno 62 projektů, do kterých městský obvod investoval téměř 32 milionů korun. Vznikla řada dětských hřišť, sportovišť, rekonstruována byla kašna před poliklinikou, zvonička na hřbitově, knihobudka a spousta dalších nápadů. Více informací je možné získat na webových stránkách www.nasjih.cz, facebookovém a instagramovém profilu, nebo u koordinátorky Terezy Kašingové na e-mailové adrese tereza.kasingova@ovajih.cz, nebo telefonním čísle 720 952 981.