Prázdniny na Jihu budou pro děti zdarma

19/6 2020

Celkem 34 akcí pro děti z městského obvodu Ostrava-Jih připravila na letní prázdniny místní radnice. Všech akcí na různých místech Jihu se mohou děti od 6 do 15 let účastnit zdarma, stačí se předem přihlásit.

Prázdniny na Jihu budou pro děti zdarma

Na každý všední den od 8 do 12 hodin nachystali na období 7. července až 21. srpna 2020 organizátoři pestrý zábavný program - dobývání pevnosti, kurz jízdy na in-line bruslích, parkour, malování graffiti, návštěvu kina Luna, dopoledne s mažoretkovou hůlkou, vaření u altánu v Bělském lese, mozkocvičnu, sázení bylinek, prázdninový den se záchranáři, karatisty, velocipedisty nebo cirkusovým uměním, aerobic a mnoho dalších aktivit.

Ne všechny děti mají to štěstí, že mohou vyjet na prázdniny z města. Návštěva akcí je pro děti zdarma. Také jsme chtěli alespoň částečně pomoct zaměstnaným rodičům s trávením volného času dětí během letních měsíců. Oslovili jsme organizace, které pracují na Jihu s mládeží a dětmi a byli jsme mile překvapeni jejich zájmem pomoci nám s organizací akce. Těšíme se, že společně vytvoříme prázdninový program, na který budou děti rády vzpomínat,“ uvedla místostarostka Dagmar Hrabovská.

„Ochutnávkou“ k celým Prázdninám na Jihu bude zahajovací akce 7. července od 15 hodin v zahradě DK Akord v Ostravě-Zábřehu. Na děti čeká odpoledne plné soutěží a pohybu, mohou se těšit na pohádky, taneční vystoupení nebo skupinu historického šermu.

Všechny informace a přihlášku na akci Prázdniny na Jihu najdou zájemci na www.prazdninynajihu.cz