Hřiště otevřená veřejnosti v areálech základních a mateřských škol

Projekt s názvem "Zajištění bezpečného provozování otevřených hřišť a zahrad pro děti a mládež v městském obvodě Ostrava-Jih" je financován z rozpočtu statutárního města Ostravy. Před návštěvou hřiště se prosím seznamte s podmínkami návštěvního řádu a provozní dobou konkrétního hřiště.

Základní škola a mateřská škola Ostrava-Dubina, V. Košaře 6 - TRAVNATÉ HŘIŠTĚ

Travnaté hřiště se nachází nedaleko ZŠ V. Košaře, Ostrava-Dubina, za charitativním střediskem Magone. Hřiště slouží zejména ke hře RINGO, ale je možné zde hrát i jiné sporty např. badminton, volejbal, kopanou nebo si jen lehnout a relaxovat. Provozní doba hřiště je uvedena níže v návštěvním řádu.

Základní škola a mateřská škola Ostrava-Bělský les, B. Dvorského 1 - dětské 3D hřiště při MŠ je po celou sezónu 2023 veřejnosti uzavřeno!!!

Z důvodů probíhající výstavby nového zahrady MŠ a následné zateplení a rekonstrukce budovy mateřské školky musí být hřiště pro veřejnost uzavřeno! Velice se tímto omlouváme, ale pro celou letošní sezónu 2023 bude hřiště uzavřeno. Děkujeme za pochopení.

Základní škola a mateřská škola Ostrava-Hrabůvka, Krestova 36A

MEZIGENERAČNÍ HŘIŠTĚ a RELAX NA KRESTOVCE pro veřejnost bylo slavnostně otevřeno dne 10. května 2023 a od té doby již bude otevřeno veřejnosti dle platného provozního řádu - viz níže. Jedná se o hřiště umístěné u základní školy na ulici Krestova 1387/36A, Ostrava-Hrabůvka.

Základní škola a mateřská škola Ostrava–Dubina, V. Košaře 6

Základní škola a mateřská škola Ostrava - Dubina, V. Košaře 6, nové víceučelové venkovní hřiště, které může využívat také veřejnost dle podmínek platného návštěvního řádu.

Základní škola a mateřská škola Ostrava-Bělský les, B. Dvorského 1 - víceúčelové hřiště při ZŠ

Ředitel ZŠ hledá spolehlivého správce hřiště, nejlépe aktivního seniora nebo občana, který bydlí v blízkosti školy B. Dvorského 1, Ostrava-Bělský Les a který může pracovat na dohodu, a to v odpoledních hodinách v průběhu pracovního týdne nebo o víkendech - viz níže uvedený provozní řád hřiště. Hodinová sazba činí 130 Kč/hod. Nástup možný ihned. Prosím zájemce kontaktujte pana ředitele na tel. 595 700 531 nebo e-mail milos.kosik@zsdvorskeho.eu který s vámi dojedná další důležité povinnosti a domluví další postup. Jedná se o víceúčelové hřiště pro míčové sporty (volejbal, basketbal, nohejbal, házenou, tenis aj.) při základní škole. Na žádost ředitele školy, je z důvodu konání Drakiády hřiště veřejnosti uzavřeno, a to dne 15.10.2023. Děkujeme za pochopení.

Mimořádná opatření a nařízení k provozování otevřených hřišť

V jakém režimu lze vzhledem k aktuálním opatřením provozovat hřiště a sportoviště otevřená pro veřejnost, která jsou podporovaná z transferů prevence kriminality dětí a mládeže?

Základní škola a mateřská škola Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6B

Míčové hry, hry na pískovišti a průlezkách

Základní škola a mateřská škola MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Fotbalové hřiště, otevřené veřejnosti dle platného provozního řádu - úterý a soboty. Z důvodu probíhající pravidelné plánované regenerace fotbalového travnatého hřiště při ZŠ MUDr. Lukášové a Klegova musí být hřiště pro veřejnost z technických důvodů uzavřeno, a to v období od 12.06. – 09.07.2023. Od úterý 11.07.2023 bude hřiště opět otevřeno veřejnosti.

Základní škola, Ostrava–Výškovice, Srbská 2

Při této základní škole můžete využívat dvě otevřená hřiště. Menší hřiště u budovy školy a velké travnaté fotbalové hřiště, které je oplocené. Na tomto hřišti byl v minulosti také atletický ovál, který je dnes zarostlý, ale městský obvod dělá vše pro to, aby získal potřebné finanční prostředky a zahájil jeho celkovou rekonstrukci. Pevně věříme, že se nám to podaří.

Základní škola, Ostrava–Zábřeh, Chrjukinova 12

Víceúčelové hřiště, krosová dráha, běžecké dráhy, pink-ponkové stoly

Základní škola, Ostrava–Hrabůvka, Provaznická 64

Míčové hry, lehká atletika, hry na pískovišti a průlezkách, zahrada pro veřejnost. Vážení občané, sdělujeme vám, že v termínech sobota 16.09., 30.09, 14.10. a 28.10.2023 bude na fotbalovém hřišti s umělým povrchem v době od 9,30 do 12 hod. probíhat organizovaná sportovní činnost – sportovní turnaje a soutěže dětí a mládeže. Konkrétně zde budou probíhat domácí zápasy oddílu kopané TJ Sokol Hrabůvka, starší dorost ve věku 11 – 14 let. Z tohoto důvodu v těchto termínech a časech nemůže být fotbalové hřiště využito veřejnosti. Celý ostatní areál zůstane veřejnosti otevřený beze změn. Děkujeme za pochopení.

Základní škola a mateřská škola Ostrava–Výškovice, Šeříková 33,

Atletika, kopaná, volejbal, nohejbal, petanque. Adresa: Šeříková 682/33, 700 30 Ostrava

Základní škola a mateřská škola Ostrava-Zábřeh, Březinova 52

Fotbal, basketbal, tenis, odbíjená, skok do dálky. Adresa: Březinova 52, Ostrava-Zábřeh.

Základní škola a mateřská škola Ostrava-Zábřeh, Horymírova 100

Atletika, fotbal, volejbal, basketbal, házená a vybíjená. Adresa: Horymírova 100, 700 30, Ostrava-Zábřeh

Základní škola Ostrava-Zábřeh, Jugoslávská 23

Víceúčelové hřiště - hokej, fotbal, atletika. Adresa: Jugoslávská 23, 700 30, Ostrava-Zábřeh

Základní škola a mateřská škola, Ostrava–Hrabůvka, Mitušova 16

Fotbal, basketbal, betonový ovál - běh. Hřiště při ZŠ Mitušova 16, Ostrava-Hrabůvka