7. Lurdy vyhrál v traťovém rekordu Kováčech, závod dokončilo 612 běžců a kondičních chodců

18/11 2021

Nejrychlejším běžcem sedmého ročníku závodu pro širokou veřejnost Starobělské Lurdy se 14. 11. 2021 stal dvacetiletý Martin Kováčech z SSK Vítkovice. Nejlepší ženou byla Sylvie Štiglerová z USK Praha. Kováček současně vytvořil  nový traťový rekord 11:00. Předchozí rekord vylepšil o 16 vteřin, jeho držitelem byl od roku 2018 Vojtěch Podjukl z Hranic.

Kromě věcné ceny a finančních odměn v celkové výši 5000 Kč, převzal vítěz z rukou místostarosty městského obvodu Ostrava-Jih Otakara Šimíka křišťálový pohár.

Pro druhé místo mezi muži si v čase také lepším, než předchozí traťový rekord, doběhl další svěřenec trenéra SSK Vítkovice Vladimíra Černého Lukáš Symerský, zapsal si čas 11:10. Třetím nejrychlejším mužem v cíli byl Martin Ručka za 11:58.

Ženou, která si nejlépe poradila s náročnou tratí byla Sylvie Štiglerová (SSK Vítkovice), její vítězný čas hovoří za vše: 13:37, vyhrála potřetí za sebou. Druhé místo putovalo do stáje SSK Vítkovice zásluhou Lucie Vikartovské - 14:01. Třetí skončila Barbora Kutějová (Silesian runners) - 14:45.

„Počasí vyšlo dobře, do sedmého, stále covidového, ročníku nastoupilo více než 600 běžců a kondičních chodců. Limit závodu byl 40 minut, ale většina lidí, včetně úplných začátečníků, jej zvládla do půl hodiny. Pro mnohé účastníky to byl hezký zážitek na závěr běžecké sezóny, věřím, že příští rok se druhou listopadovou neděli opět sejde více než tisíc běžců, jak tomu bylo před pandemií,“ řekl hlavní organizátor závodu Rostislav Bažanowski.