11/3 2024

Městský obvod Ostrava-Jih ve spolupráci s Atletickým klubem SSK Vítkovice připravil na první březnovou středu další ročník Atletických přeborů základních škol.

Atletické přebory základních škol  v Ostravě-Jihu. Podívejte se, kdo bodoval

Do Atletické haly města Ostravy dorazilo 6. března celkem 15 základních škol, a to ZŠ F. Formana, ZŠ a MŠ Krestova, ZŠ a MŠ Šeříkova, ZŠ Srbská, ZŠ Chrjukinova, ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, ZŠ Provaznická, ZŠ a MŠ Mitušova 16, ZŠ Jugoslávská, ZŠ a MŠ B. Dvorského, ZŠ a MŠ Volgogradská, ZŠ a MŠ Horymírova, ZŠ a MŠ A. Kučery, ZŠ a MŠ Březinova a ZŠ a MŠ Šilheřovice.

Žáci 8. a 9. tříd se utkali v šesti disciplínách – skok daleký, běh 60 metrů, vrh koulí o váze 3 kg, běh 600 metrů dívky a 800 metrů chlapci, skok vysoký a závěrečná smíšená štafeta 4 x 200 metrů.

V družstvech vyhrála mezi 8. třídami ZŠ a MŠ B. Dvorského s počtem 86,5 bodů, na druhém místě byli žáci ze ZŠ Srbská se 67 body a ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova s počtem bodů 54 bodů obsadila bronzovou pozici.

Mezi 9. třídami zlatou pozici získalo družstvo ze ZŠ Provaznická s počtem 70,5 bodů, druhé místo obsadila ZŠ a MŠ B. Dvorského s počtem 66,5 bodů a bronzovou pozici získala ZŠ a MŠ Březinova se 46 body.

Vítězové obdrželi z rukou místostarosty Radima Ivana medaile, poháry a krásné propagační předměty. „Tuto sportovní akci obvod každoročně podporuje a jsme rádi, že se letos přihlásil tak velký počet základních škol. Výkony všech sportovců byly výborné a atmosféra v hale byla pro všechny účastníky jak na ovále, tak v hledišti velkým zážitkem. Celý program akce zpestřil DJ LOWA,“ uvedl místostarosta městského obvodu Ostrava-Jih Radim Ivan.