Autobusy v Moravskoslezském kraji pojedou podle prázdninových jízdních řádů

15/10 2020

Od pondělí 19. 10. budou na území kraje autobusy jezdit podle letních prázdninových jízdních řádů. Omezení se dotkne také vlakových spojů, pro které od téhož data platí nedělní jízdní řády. Hlavním důvodem je uzavření škol v souvislosti s koronavirovou nákazou.

Některé spoje, týkající se především dopravy do zaměstnání zůstanou zachovány, lidé přesto musí počítat s nižší frekvencí autobusových linek.

„Nemá smysl, aby jezdily prázdné autobusy, když jsou děti doma, a zvyšovaly se tak ztráty na tržbách. Dopravci, kteří zajišťují veřejnou autobusovou dopravu v Moravskoslezském kraji, zároveň dbají na zvýšenou hygienu, intenzivněji čistí a dezinfikují interiéry vozidel. O dodržování protiepidemických opatření žádáme také cestující. Aby ochránili sebe i řidiče,“ sdělil náměstek moravskoslezského hejtmana, Jakub Unucka.

Jízdní řády, platné od 19. 10. najdou cestující v Centrálním informačním systému o jízdních řádech, ve vyhledávačích spojení a na webových stránkách www.kodis.cz.

Do všech těchto systémů budou aktuální jízdní řády doplňovány postupně. KODIS je zveřejní v pátek, IDOS nejpozději v průběhu pondělí.