Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Během týdne prvňáčků bylo v knihovně pasováno 285 čtenářů

Poslední změna: Pondělí 12.03.2018 12:58

První březnový týden patřil prvňáčkům. Alespoň v knihovně, kde bylo do stavu čtenářského slavnostně a hlavně po čertech vesele, pasováno na čtenáře 285 žáčků z Jihu.

Během týdne prvňáčků bylo v knihovně pasováno 285 čtenářů

Pasování čtenářů

 V dětském oddělení pobočky knihovny Dr. Martínka v Zábřehu bylo pořádně rušno. V dopoledních hodinách tam během tohoto týdne zavítalo 419 žáčků z 20 prvních tříd našeho městského obvodu. 285 z nich bylo slavnostně pasováno na čtenáře, ostatní se staly kamarády knihovny.„Děti, kterým rodiče zapomněli vyplnit přihlášky, nemohly dostat průkaz čtenáře, který knihovna tradičně vydává prvňáčkům na rok zdarma. Aby jim to nebylo líto, pasovali jsme je na kamarády knihovny. Děti se mohou ještě přijít bezplatně zaregistrovat s rodiči v sobotu 10. března od 8.30 do 12.00 hod,“ vysvětlila rozdíl mezi čtenářem a kamarádem knihovny vedoucí obvodu knihovnických služeb III, Petra Šimonová.
Knihovnice již tradičně připravili pro školáčky opravdu pěkný program, který začínal pohádkou. Pekelná babička vařila v čertovském kotli zlobivá písmenka a spolu s dětmi je učila správným způsobům. Nechyběli ani čertovští žáčci, kteří nepropadli jen díky nápovědám přítomných dětí. Těm nevadili ani všude přítomní pavouci, které pro zábavu rozhazovali neposední čertíci. Slavnostního pasování v pobočce na Dr. Martínka se ujali zástupci městského obvodu Ostrava-Jih, pekelná babička a také šikovná žačka první třídy ŽS a MŠ B. Dvorského, která do stavu čtenářského pasovala starostu Martina Bednáře.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »