Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Bezplatná právní poradna pro obyvatele Ostravy-Jihu

Poslední změna: Středa 14.02.2018 14:32

Lidé, kteří potřebují radu právníka a obávají se, že na něj nebudou mít peníze, mohou využít bezplatné poradny v prostorách Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih. Rada městského obvodu rozhodla, že bezplatná právní poradna pro občany bude k dispozici i v roce 2018.

„Právní poradna fungovala v městském obvodu Ostrava-Jih již předchozích sedm let, a to v rámci mé poslanecké kanceláře,“ říká iniciátor této služby Adam Rykala, radní Jihu a bývalý poslanec. „Obraceli se na mne lidé, potřebující právní pomoc, kteří si nemohli dovolit platby za právníka. Díky bezplatné právní poradně získali alespoň prvotní informace a návod, jak postupovat dál. Většinou potřebovali řešit problémy týkající se nájemních smluv a bydlení, rozvodových řízení, zadlužení, ať už vlastní nebo svých dětí, zkrátka záležitostmi, se kterými si nedovedli poradit sami. Služba se ujala, a proto jsme předložili radě městského obvodu Ostrava-Jih návrh provozovat bezplatnou právní poradnu v prostorách úřadu i nadále,“ doplnil Rykala s tím, že do poradny je nutné se vždy předem objednat, aby si právník mohl na klienta vyhradit dostatečný čas.

Bezplatná právní pomoc je poskytována v rozsahu 3 hodiny týdně, a to každou středu vždy od 13 do 16 hodin v kanceláři B 321 v budově B radnice. Na konzultaci se objednává předem telefonicky na sekretariátu právního oddělení, tel.: 599 430 335.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »