BRANKY - BODY - VZPOMÍNKY s fotbalistou, jehož příběh je splněným snem každého chlapce s mičudou

21/2 2023

V  našem kině Luna s kapacitou 522 míst v Zábřehu, které se od svého otevření v roce 1970 řadí k jedinečným českým kinosálům, se 22. 3. 2023 uskuteční premiéra zábavné a motivační show moderované legendárním Petrem Vichnarem. V hlavní roli vystoupí česká fotbalová hvězda Jan Koller, jehož příběh není jen příběhem člověka, který to nevzdal i když mu nikdo nevěřil. Je to také příběh pro každého chlapce, který si dnes hraje za domem. Příběh o tom, že pohádky se dějí a vždycky musí být motivace jít dál!

BRANKY - BODY - VZPOMÍNKY s fotbalistou, jehož příběh je splněným snem každého chlapce s mičudou

Jak uvádí popis filmu z roku 2022 s názvem Jan Koller: Příběh obyčejného kluka, sympatický obr celé dětství, mládí a začátek plnoletosti nastupoval za amatérské kluby na vesnické úrovni. Nejčastěji za Smetanovu Lhotu v Jižních Čechách. Nikdo by si tenkrát ani v tom nejodvážnějším snu nedovedl asi představit, že z kluka, který dává góly ve vísce o 300 obyvatelích, bude jednou postrach všech fotbalových obran a brankářů. Honza se shodou náhod dokázal dostat do rezervního mužstva tehdejší Sparty Praha, protože byl v Praze na brigádě a neměl kde trénovat. Přes rezervu se zanedlouho dokázal prokousat do kabiny prvního mužstva, kde se to jen hemžilo hvězdami a reprezentanty. Honza se dokázal prosadit do sestavy a vstřelit své první ligové góly. Bylo to něco neuvěřitelného. Když se mu angažmá ve Spartě přestávalo dařit, odešel do Belgického Lokerenu. I tam dokázal zlomit nepřízeň osudu a nakonec přestoupil do nejslavnějšího belgického a královského klubu Anderlecht Brusel. Zde vyhrál 2 tituly. Poté následovala Borussia Dortmund a titul v Bundeslize. Více než dvoumetrový obr se dokázal dostat až na vrchol. Střílel góly na mistrovství Evropy i světa a vyhrával tituly. Tvořil nepřehlédnutelnou dvojici s Milanem Barošem v nejúspěšnějších dobách reprezentace ČR.

 

Součástí programu budou obrazové a video sestřihy z důležitých okamžiků Jana Kollera, které vtipně a s doplněním svých zážitků moderuje legendární sportovní komentátor Petr Vichnar. Diváci budou vtaženi do společné komunikace, kde mohou pokládat i dotazy, které budou mít vždy svojí odpověď. Program je zakončen autogramiádou s oběma protagonisty.

 

Vstupenky jsou k zakoupení na webu kulturajih.cz nebo přímo v kině Luna.