Březnové Jižní listy přináší řadu užitečných informací

9/3 2021

Nové vydání Jižních listů přináší spoustu informací o tom, co se děje v našem obvodě. V rámci investičních akcí jsme se tentokrát zaměřili na rekonstrukci ulice Dr. Lukášové. Rodiče budoucích prvňáčků jistě uvítají podrobnou prezentaci základních škol, které má městský obvod Ostrava-Jih ve správě. Ve dnech 7. a 8. dubna totiž proběhnou zápisy dětí do 1. tříd pro školní rok 2021/2022. 

Březnové Jižní listy přináší řadu užitečných informací

Také se blíží termín splatnosti poplatků ze psů. Připravili jsme tedy pro vás článek týkající se tohoto tématu. A to například včetně informace, kde se nacházejí plochy pro volný pohyb psů.

 

O tom, zda je fotografování spíše řemeslo, nebo umění, jsme zase hovořili s dvorním fotografem Jižních listů Martinem Grobařem, který během posledních sedmi let navštívil třináct zemí světa. K zástupu pozoruhodných lidí z našeho obvodu můžeme ovšem přiřadit také devětaosmdesátiletou Dagmar Čechovou, jež každou první středu v měsíci vyráží na Lysou horu.

 

A víte, že v lokalitě Zábřehu nad Odrou byly v průběhu 20. století objeveny artefakty po činnosti pravěkých lidí?

I o tom se dočtete v aktuálním čísle Jižních listů. Zkrátka čeká na vás opravdu pestrá tematická všehochuť.

 

Pokud bydlíte na Jihu a březnové vydání Jižních listů do vašich schránek nedorazilo do 5. března, prosíme o upozornění na redakční e-mail: jizni.listy@ovajih.cz, ať můžeme u distributora, kterým je Česká pošta, sjednat nápravu.

 

Elektronickou verzi březnového čísla Jižních listů najdete na: https://ovajih.ostrava.cz/cs/o-jihu/jizni-listy/rocnik-2021/rocnik-2021/Jinlistybezen2021web.pdf