Červnové JIŽNÍ LISTY již míří do schránek obyvatel obvodu

2/6 2021

Celkem 28 redakčních stran nabízí řadu poutavých a užitečných informací, které souvisejí s naším obvodem. Pohodu navodí již titulní strana, zachycující veřejný prostor Zeleně Savarin  v Hrabůvce.

Červnové JIŽNÍ LISTY již míří do schránek obyvatel obvodu

Náš Jih může díky vašim nápadům a participativnímu rozpočtu být opět zajímavějším místem pro život. Až do 30. června lze předkládat nápady na zatraktivnění Jihu. Dozvíte se, že ve zrekonstruovaném domě na ulici Čujkovova jsou volné byty pro seniory a pozornost je věnována také činnosti odboru bytového a ostatního hospodářství.

Blížící se mistrovství světa v para hokeji bude na území našeho obvodu hostit Ostravar Aréna. Při této příležitosti přinášíme rozhovor s para hokejistou a kadeřníkem Alešem Němcem. Ten si plní vlastní sny navzdory těžkému úrazu.

O tom, že v každém věku je nutné se vzdělávat, naopak povypráví seniorka Hana Papežová, jež zvítězila ve fotografické soutěži.

Věnujeme se i projektu Prázdniny na Jihu, který se uskuteční od 1. července do 27. srpna. Děti z Jihu si díky tomu mohou užít přibližně čtyřicet akcí zdarma.  

Do historického okénka nahlédneme prostřednictvím Jubilejní kolonie. Důvodem je, že ve druhé polovině června uplyne sto let, kdy se toto rodinné stříbro městského obvodu Ostrava-Jih začalo stavět.  

K protažení mozkových závitů zase poslouží křížovka, sudoku nebo přesmyčka.

A to pořád není vše…

Pokud bydlíte na Jihu a červnové vydání Jižních listů do vašich schránek nedorazí do 5. června, prosíme o upozornění na redakční e-mail: jizni.listy@ovajih.cz,  ať můžeme u distributora, kterým je Česká pošta, zajistit nápravu.

Elektronické verze Jižních listů najdete na: https://ovajih.ostrava.cz/cs/o-jihu/jizni-listy/rocnik-2021