Chráníte své kolo před zloději?

8/9 2020

Městská policie Ostrava také na podzim znovu spouští pravidelné značení jízdních kol syntetickou DNA. Takzvané forenzní značení spočívá v nanesení netoxické látky s mikrotečkami, obsahujícími jedinečný kód.

Chráníte své kolo před zloději?

Na označeném kole přitom kód není okem viditelný a odhalit ho lze až pod ultrafialovým zářením. Označená kola jsou pak vedena nejen v databázi ostravských strážníků, ale také mezinárodním systému výrobků REFIZ (registr forenzního identifikačního značení). To vše velmi usnadňuje nalezení kola po jeho případné krádeži.

Forenzní značení, které finančně podporuje ostravský magistrát a Ministerstvo vnitra ČR se letos opět koná rovněž na Jihu. Konkrétně v úterý 22. 9. na cyklostezce Bělský Les, poblíž restaurace Dakota od 14.00 do 17.00 hodin. Na tomtéž místě a ve stejném čase si můžete nechat označit své kolo také v úterý 6. 10.

Značení probíhá pouze na objednání na telefonní lince 720 735 125.

Co k označení vašeho kola potřebujete? Musíte si přinést platný občanský průkaz a doklad o nabytí jízdního kola, případně kompenzační pomůcky, kterou chcete označit. V případě, že takový doklad nevlastníte, je možné sepsat čestné prohlášení na místě.

Více informací najdete na www.mpostrava.cz