Co přinese revitalizace předprostoru Kotva?

2/9 2021

Ve středu 1. září proběhlo veřejné projednání týkající se revitalizace předprostoru Kotva. Jde o třetí etapu projektu Regenerace sídliště Zábřeh.

Co přinese revitalizace předprostoru Kotva?

Projekt Regenerace sídliště Zábřeh zahrnuje celkovou revitalizaci území o přibližné rozloze 11 hektarů, a to od křižovatky Zábřeh Vodárna (Výškovická x Pavlovova) až po křižovatku u zastávky MHD Kino Luna (Výškovická x Svornosti x Volgogradská).

Počítá se přitom s revitalizací veřejných prostranství, zeleně, chodníků, komunikací, mobiliáře, možností kulturního či sportovního vyžití obyvatel a dalšími úpravami. Projekt řeší také dopravu v této lokalitě.

První dvě etapy, a to Předprostor Kina Luna a Zeleň za Lunou, už jsou zdárně dokončeny.  

Aktuálně je tedy v plánu třetí etapa, která se vztahuje k ulici Výškovická mezi ulicemi Svornosti a Čujkovova. Odhadované náklady jsou v tomto případě 28,7 milionu korun. Třetí etapa by mohla být dokončena do konce roku 2022.   

„Bylo to velmi přínosné setkání s občany. Potěšilo nás, že se jim líbí, jak se nám podařilo zrekonstruovat okolí Kina Luna a chválili také projekt Zeleň za Lunou. Dostali jsme i několik připomínek, kterými se určitě budeme zaobírat. Celkově tohle projednání hodnotím velmi pozitivně,“ uvedl k setkání s obyvateli Jihu místostarosta Jan Dohnal.