Čokoládové vařečce vévodily zdravé pokrmy

24/1 2023

Žáci z Jihu zvládají nejen školní povinnosti, ale zdatně si vedou také při vaření jídel podporujících zdravý životní styl.

Čokoládové vařečce vévodily zdravé pokrmy

Do třiadvacátého ročníku soutěže O čokoládovou vařečku se zapojili mimo jiné chlapci a dívky ze základních škol Provaznická, Krestova, Chrjukinova, Březinova, Mitušova 16, Kosmonautů, MUDr. Emílie Lukášové a Klegova.

Letos se soutěžilo na téma Rostlina místo masa, zdraví, síla a krása, přičemž sedmáci až deváťáci z deseti ostravských škol připravili řadu lákavých pokrmů. Porota mohla ochutnat například cizrnové ragú s rajčetem a se sýrem feta, rizoto s lesními houbami, čočkový salát s pečenou řepou, rukolou a mozzarellou, vločkové karbanátky s vídeňským salátem na smetanovém dipu a podobně.

Z vítězství se nakonec radoval Vilém Vymazal (ZŠ I. Sekaniny), druhá příčka patřila Elišce Žabenské (ZŠ F. Formana) a třetí Tereze Kuželové (ZŠ Provaznická).

Na akci zavítal i starosta Martin Bednář, který nad soutěží, jež se uskutečnila 19. ledna ve Střední škole společného stravování v Hrabůvce, převzal záštitu.