Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Čokoládovou vařečku ovládly tři Barbory ze ZŠ MUDr. Lukášové

Poslední změna: Středa 05.02.2014 15:28

V prostorách Střední školy společného stravování (SŠSS) na Krakovské ulici v Hrabůvce proběhl dnes už 16. ročník soutěže O čokoládovou vařečku. Byla určena žákyním a žákům 7.-9. tříd základních škol, kteří mají zájem o gastronomii a chtějí se tomuto oboru v budoucnu věnovat.

Jejich úkolem bylo připravit hlavní jídlo, základní surovinou k tomu byla čerstvá kuřecí prsa. Výběr a použití surovin záleželo na fantazii soutěžícího, přílohu k pokrmu, šťávu nebo omáčku si žák vybíral z nabídky Vitany, hlavního partnera soutěže.

V letošním ročníku se představilo šestadvacet účastníků z deseti ostravských škol. Dort v podobě čokoládové vařečky získala Barbora Černá ze ZŠ MUDr. Lukášové, která připravila kuřecí frikadelky. Druhý skončil František Hořák ze ZŠ Mitušova 8 s kuřecí roládkou na kuskusu. Ze třetího místa se radovala Barbora Kocubová rovněž ze ZŠ MUDr. Lukášové, která připravila exotický kuřecí mix. Úspěch ZŠ MUDr. Lukášové dovršila Barbora Vašíčková, její pikantní chilli ocásky se salátem získaly zvláštní cenu starosty obvodu Karla Sibinského, pod jehož záštitou se soutěž konala.

Ceny nejlepším kromě něj předávali ředitel SŠSS Pavel Cielecký, místostarosta obvodu Radim Miklas a vedoucí oddělení školství a kultury Sylva Sládečková.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »